Harmadik győzelem zsinórban, ami bent maradást ért

2021. április 18. vasárnap, 10:38
Szerző: Bedő István
Zalakerámia ZTE – Oroszlányi Lions 93-91 (25-24, 19-22, 32-20, 17-20)

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés (zártkapus találkozó) Zalaegerszeg. Jv.: Kapitány, Ádám, Boros.
ZTE: Duren (35/3), Donaldson (14/3), Polster (2), Vuko (16), Szabó (12/6). Csere: Bonifert (3/3), Wiggs (9/6), Antóni (2) Vezetőedző Heinrich  Róbert.
Oroszlány: Abell (18/6), Kucsora (5/3), Anderson (22/9),  Garamvölgyi (6), Washington (23/3). Csere: Illés (8/6), Anda (7), Mucza (2) .Vezetőedző: Sebestjan Krasovec.

A ZTE-ből sérülés miatt továbbra is hiányzott Simon Gleen. A hazaiak szerezték meg a vezetést Polster kosaraival, és hosszabb ideig uralták a mérkőzést. (6. p.: 22-14). Egy vendég időkérés után zárkózott az Oroszlány. A zalaiak támadásban védekezésben egyaránt visszaestek. A második negyedben is tovább tartott a vendégek lendülete. A ZTE több mint három percen át mindössze egy pontot szerzett, elhúztak a vendégek (13. p.: 26-33). Heinrich Róbert kétszer is időt kért, ami arra volt elég, hogy a zalaiak felzárkóztak két pontra (20. p.: 44-46). A harmadik negyed Durenről szólt. A ZTE irányítója pontokat dobott, labdát szerzett, „gólpasszokat” osztott ki. A ZTE átvette a vezetést (30. p.76-71-re). A záró tíz perc óriási csatát hozott. Javarészt a ZTE vezetett (35. p.: 85-78). A vendégek a vége előtt 27 másod perccel egyenlítettek, de a mérkőzés legjobbja Duren az utolsó pillanatban dobott egy duplát, és nyert a ZTE.
A ZTE sikere azt is jelenti, hogy a zalaiak gyakorlatilag bent maradtak az NB I A-csoportjában.