2024.03.19., kedd - József, BánkZalaegerszeg időjárása

Hátrányból fordítottak

2017. november 13. hétfő, 08:10
Címkék: Tekemérkőzés
ZTK FMVas - Répcelaki SE 5:3 (3547:3508). Szuperligás férfi tekemérkőzés. Zalaegerszeg.

Az első és harmadik helyezett rangadóján a vendégek meglepték a hazaiakat. Az első körben a ZTK mindössze egy meccspontot szerzett és több mint negyven fás hátrányba került. A második kör elején  tovább nőtt a vendégek faelőnye. Ekkor Farkas Sándor vezérletével - aki kis híján 100 fát vert ellenfelére - megkezdték a hátrány ledolgozását a hazaiak. Kozma is hozta a meccspontot,  Nemes  pedig a faelőny megtartásába szállt be. Az utolsó kis körben már látszott, sikerül  a fordítás.

Eredmények (elöl a hazaiak): Fehér Z. (595 fa) - Brancsek (584 fa), 1:0, Boanta (559) - Kakukk (602), 1:1, Járfás Sz. (609) - Zapletán (624), 1:2, Nemes (590) - Móricz (612), 1:3,  Farkas S. (610) - Horváth Z. (Ritter) (528), 2:3, Kozma (584) - Vörös (558), 3:3.

A több ütött fáért járó két pontot a ZTK FMVas kapta, így alakult ki az 5:3-as végeredmény.

* * *

Biztosan hozták a papírformát

Bátonyterenyei TK Viktória - ZTE ZÁÉV TK 2:6 (3014: 3245). Szuperligás női tekemérkőzés. Bátonyterenye.

Az utolsó helyezett hazaiak ellen a zalaiak győzelme nem fogott veszélyben, de a csapatban akadt két gyengébb egyéni teljesítmény. A vendégek sikerükkel az élen zárták az őszi idényt, két pont előnnyel vezetnek nagy riválisuk, a Rákoshegyi VSE I.  előtt.  A bajnokság egy hét szünet után folytatódik. Az őszi idény során a ZTE ZÁÉV mindössze egyszer kapott ki.

Eredmények (elöl a hazaiak): Kissné (Juhászné) (474 fa) – Nemes-Juhász (589 fa), 0:1, Varga(Újházi) (465) - Szabó (530), 0:2, Benéné (546) - Hegedüs (Mátyás) (499), 1:2, Szalainé (496) - Molnár (514), 1:3, Mártonné (512) - Airizer (603), 1:4, Metykó (521) - Kovács D. (510), 2:4.

A több ütött fáért járó két pontot  a ZTE ZÁÉV kapta, így alakult ki a 2:6-os végeredmény.