2024.04.27., szombat - ZitaZalaegerszeg időjárása

Hazai pályán ismételt a Kecskemét

2021. január 24. vasárnap, 11:02
Szerző: Bedő István
Duna Aszfalt DTKH Kecskemét- Zalakerámia ZTE KK 89-65 (28-27, 19-17, 25-11, 17-10)

NB I-es férfi kosárlabda mérkőzés. Kecskemét (zártkapus találkozó). Jv.: Kapitány, Farkas G., Pozsonyi.
Kecskemét: Wittmann (21/9), Kucsera (9/3), Derasimovics (13/3), Dramicsanin (16/9), Karahodzics (13). Csere: Thomas (5), Horti (10), Lukács (2), Körmendi, Ivkovics. Vezetőedző: Váradi Kornél.
ZTE: Duren (11), Delas (7/6),  Vuko (6),Bonifert (11), Szabó (11/9). Csere: Völgyi (2), Plézer, Donaldson (11/3), Simon, Antóni. Vezetőedző: Luca Bechi.

A héten már második alakalommal találkozott egymással a két csapat. Egerszegen a Kecskemét nyert, a zalaiakat fűtötte a visszavágás. A mérkőzést jól kezdte a ZTE, az első öt perc után vezettek a vendégek (5. p.: 11-15). A Kecskemét a negyed végére fordított. A folytatásban állandósult a hazaiak három pontos vezetése (15. p.:38-35). Kecskemét egyszer meglépett, (18. p.: 47-40). A negyed végére a ZTE felzárkózott.  (20.p.:47-46). A harmadik tíz percben roppantotta össze ellenfelét a hazai csapat. A Kecskemét továbbra is jól dobott. A ZTE támadásban védekezésben egyaránt visszaesett, gyorsan nőtt a házigazdák előny (29. p.: 70-55). A záró tíz percben tovább robogott a vendéglátó. A negyed közepére már hússzal vezettek (35. p.: 82-62).  Kecskemét ezúttal is biztosan győzött. A ZTE újabb veresége azt jelenti, hogy a zalaiak az idei idényben minden bizonnyal a kiesés ellen harcolnak.