2024.04.27., szombat - ZitaZalaegerszeg időjárása

Helytálltak a fiatalokkal

2021. április 26. hétfő, 08:03
Szerző: Bedő István
Duna Aszfalt DTKH Kecskemét-Zalakerámia ZTE KK 83-63 (15-9, 22-20, 26-17, 20-17)

Kecskemét: Wittmann (12/6), Thomas (18/3), Jaramaz (16/9), Kucsera (2), Karahodzics (7). Csere: Fazekas (14), Dramicsanin (6), Lukács D. (4), Tóth B. (2), Ivkovic(2), Körmendi. Vezetőedző: Váradi Kornél.
ZTE: Simon (12/6), Polster (6/6), Bonifert (6), Vuko (5), Szabó (13/3). Csere: Simó (9/6), Völgyi (6), Antóni (4/3), Makkos (2), Csuti. Vezetőedző: Heinrich Róbert.

A ZTE-ből a hét során Duren után a többi amerikai légiós Wiggs, Donaldson, Gleen is távozott. Ismert a ZTE már matematikailag is bent maradt az élvonalban. A játékoskeretet utánpótlás korúakkal töltötték fel. A mérkőzés első negyedében mindkét csapat gyengén dobott, így is vezettek a hazaiak. A második tíz perc elején a zalaiak három percig nem dobtak kosarat a Kecskemét tovább növelte előnyét. A harmadik negyedben döntötte el végleg a mérkőzést a hazai csapat, így náluk is a befejező tíz percben a cserék játszottak.
A kényszerből megfiatalított zalai csapat helytállt, a jó képességű hazaiak ellen.