Ismét helytálltak a fiatalok

2021. április 30. péntek, 14:22
Szerző: Bedő István
Zalakerámia ZTE KK- PVSK Veolia 77-84 (19-19, 22-22, 22-24, 14-19)

NB I-es férfi kosárlabda mérkőzés. Zalaegerszeg (zártkapus találkozó). Jv.: Győrffy, Goda,  Major.
ZTE: Simon (17/6), Bonifert(17/3), Polster(2), Vuko (14), Szabó (16/3). Csere: Antóni (11/9), Simó, Völgyi, Csuti. Vezetőedző: Heinrich Róbert.
PVSK: Lewis (14/9), Budimir(25/15),  Fudenburk (11/3),  Dragasevics(5/3), Brkic (12). Csere: Demeter (6), Carev  Krivacevic(7), Högye. Vezetőedző: Dragan Alekszics.

Nagyon rosszul kezdte a ZTE a találkozót, a vendégek pillanatok alatt elhúztak (4. p.: 3-15). Hazai időkérést követően megkezdte a felzárkózást a zalai csapat, a negyed végére egyenlített. A második tíz perc elején szintén a pécsiek irányítottak, hosszú ideig állandósult a hat-hét pontos vezetésük. (18. p.: 31-36). A negyed utolsó két percében ismét egyenlített a ZTE (20. p.: 41-41). A harmadik tíz percben a vendég pécsiek irányítottak, nem nagy különbséggel, de vezettek a negyed során. A záró 10 percben hat perc alatt, hat pontot szerzett a ZTE, ami döntőnek bizonyult. A vendégek már nem engedték felzárkózni a hazaiakat, és végült megérdemelten nyertek.
A megfiatalított ZTE, újabb teljes kerettel felálló csapat ellen, ismét helytállt.