2024.04.27., szombat - ZitaZalaegerszeg időjárása

Simán nyert a vendégcsapat

2021. január 20. szerda, 17:50
Szerző: Bedő István
Zalakerámia ZTE – Duna Aszfalt DTKH Kecskemét 83-94 (22-25, 25-25, 16-20, 20-24)

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg. (zártkapus találkozó). Jv.: Praksch, Goda, Kovács N.
ZTE: Duren (14/3), Delas,  Bonifert(2),  Vuko (16),  Gleen (14).  Csere: Donaldson (28/21), Szabó (2), Völgyi,  Plézer(5/3), Simon (2).  Vezetőedző: Luca
Kecskemét: Wittmann (26/15) Kucsera (9/3), Thomas (13), Derasimovics (8),  Karahodzics (13).  Csere: Jarmaz (6), Horti, Lukács. Vezetőedző: Váradi Kornél.

A vendégek szerezték meg a vezetést, és irányítottak is az első negyedben. A Kecskemétben főleg Vittmann villogott, aki a vendégek pontjainak döntő többségét szerezte. A ZTE végig futott az eredmény után. A negyed végére közelítette meg ellenfelét (10. p.: 22-25). A második tíz perc elején Donaldson 3 pontosával egy pontra zárkózott fel a hazai csapat (14. p.: 29-30). Fej-fej mellett haladt a két együttes (17. p.: 39-40). Javarészt a vendégek vezettek. A félidőben három pontos volt az előnyük.  (20. p.: 47-50). Rendkívül gyengén kezdte a harmadik negyedet a ZTE. A házigazdák több mint négy perc után szerezték első pontjaikat. Nem csoda, hogy elhúzott a Kecskemét (25. p: 50-62).  A ZTE-et Donaldson triplái tartották a mérkőzésben. A hazai játékos 8 kísérletből hetet bedobott. A zalaiak szempontjából ez volt a találkozó egyetlen pozitívuma.  A záró tíz percben is magabiztos volt a vendégcsapat, biztosan tartotta tíz pontos előnyét, és megérdemelten nyert.