2024.03.19., kedd - József, BánkZalaegerszeg időjárása

Sokáig jól tartották magukat a fővárosiak

2018. március 18. vasárnap, 19:27
ZTE NKK - MTK-Budapest 63-46 (26-20, 13-11, 13-13, 11-2). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 300 néző. Jv.:Hervay, Menyhárt, Esztergályos.

ZTE: Koziar (15/6), Kovács G., Gorjanácz (7/3), Hegedüs-Őri (17), Parker (20). Csere: Pavel (4), Gáspár-Szalay, Liska. Vezetőedző: Gáspár Dávid.

MTK: Pál, Zólyomi (2),  Szabó F. (9), Adamecz (4), Székely-Horváth (15/3). Csere: Koch (5/3), Szeitl (4),  Cvitkovics (2), Weber (5),  Szabó B. Vezetőedző: Nagy Dóra.

Az MTK szerzett vezetést, de  a ZTE gyorsan fordított,  egy jó sorozattal meglépett (7. p: 18-13). A fővárosi csapat azonban pillanatok alatt felzárkózott. (18-17). Parker eredményessége révén zsinórban szerzett 10 pontot és ismét elhúzott a zalai csapat (33-24). A vendégek Székely-Horváth pontjaival ismét felzárkóztak. Az utolsó negyed 52-44-es hazai vezetésnél kezdődött. A vendégek a záró tíz percre támadásban teljesen leblokkoltak, mindössze  két pontot dobtak. Igaz a ZTE sem lehet büszke  a 11-re, de végül is, ha nehezen is, de hozták a kötelezőt.

A fővárosiak három negyeden át nyílttá tették a találkozót, csak a záró tíz percre roppantak össze.

Gáspár Dávid, a ZTE vezetőedzője: - A győzelmünknek örülök, a mutatott játéknak már kevésbé. Taktikailag fegyelmezetlenek voltunk, az MTK élt a lehetőséggel.

Nagy Dóra, az MTK vezetőedzője. – Sok hiányzónk van ez, meglátszott a játékunkon.  Szoros mérkőzést akartunk játszani, ez három negyeden át sikerült. A záró tíz percben nagyon rosszul dobtunk.