Tisztes vereség Somogyban

2021. május 02. vasárnap, 09:56
Szerző: Bedő István
Kaposvári KK – Zalakerámia ZTE KK 81-74 (22-21, 17-16, 21-18, 21-19)

NB I-es férfi kosárlabda mérkőzés. Kaposvár (zártkapus találkozó). Jv.: Földházi, Minár, Kovács N.
Kaposvár: Bogdán (3/3), Kmjajski (18/3), Baki (12/6), Milisavljevic ((18/3), Hendlein (18). Csere: Puska (6), Plézer (6/3), Takács. Vezetőedző: Nikola Lazics.
ZTE: Simon (26),  Polster (5/3),Bonifert (5/3), Vuko (25/3), Szabó (22/9). Csere: Antóni (6/6), Büki, Makkos,  Szalay D. (3/3),  Csuti, Simó (2). Vezetőedző Heinrich Róbert.

Szabó 3 pontosával a ZTE szerzett vezetést, A Kaposvár fordított (4. p,: 12-9). Az első negyedben Vuko játszott ponterősen a ZTE-ben 10 pontig jutott.  A második tíz percben fej-fej mellett haladt a két együttes. A nagy szünetben a kaposváriak vezettek két ponttal. A folytatásban a harmadik negyed közepén a vendégek hat ponttal is vezettek (25. p.: 46-52). Egy hazai időkérés után gyorsan fordított a somogyi alakulat (33. p.: 74-64). Innen már nem tudott visszakapaszkodni a vendégcsapat.
A kényszerből meg fiatalított ZTE szoros mérkőzésen vesztett.