2024.04.26., péntek - ErvinZalaegerszeg időjárása

Több mint győzelem

2017. április 11. kedd, 08:51
Alba Fehérvár - Zalakerámia ZTE KK 89-90 (20-15, 17-27, 29-25, 23-23). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, rájátszás, felsőház. Székesfehérvár, 1500 néző. Jv.: Földházi, Hegedüs, Szabó G.

Alba: Taylor (6/6 ), Edwards (17/9),  Shepard (16), Lóránt (20/3), Keller Á. (8). Csere: Markovics (1/3),  Farr (10),  Mohammed. Vezetőedző: Dzunics Braniszlav.

ZTE: Ubilla (18/12), Norfleet (9/3), Benke (10/6), Szabó Zs. (12/6),  Drungilas (16). Csere: Mohácsi (12/12), Wright (8), Kis (5/3). Vezetőedző: Bencze Tamás.

Jól elkapta a ritmust  a hazai csapat (6. p.: 11-5), a ZTE ekkor rendkívül gyengén dobott. A  negyed végén  Mohácsi triplájával közelített  az egerszegi csapat.  A második negyedben belehúztak  a vendégek, bejöttek  a dobások és a negyed közepén átvették  a vezetést (15.:  27-28).  Gyorsan megjáratták  a labdát és jól dobták a  hárompontosokat. A ZTE öt ponttal vezetett  a  nagy szünetben. A harmadik játékrész elején  gyorsan felzárkózott a Fehérvár.  A vendégek  támadásban estek vissza, de nagyot küzdve tartották a lépést a hazaiakkal.  (28. p.: 60-60). Egypontos ZTE vezetéssel kezdődött z utolsó 10 perc. A negyed közepén Lórántot ütésért kiállították a játékvezetők, ami nagy vérveszteség volt a hazaiaknak.  A befejezés előtt 27 másodperccel a ZTE támadhatott a győzelemért, de Ubilla eladta a labdát, két ponttal vezetett a Fehérvár. A   ZTE 3,5 másodperccel a vége előtt Szabó  pontosával nyert.

Óriási csatában otthonában győzte le az éllovast  a egerszegi csapat. A játékvezetők ugyan kiállították Lórántot,de  több mint tíz faulttal fújtak többet  a ZTE-nek.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Nagy öröm egy ilyen mérkőzést  megnyerni. Minden győzelem fontos, de ez egészen más volt. Sokat dolgoztunk érte. Mindkét félnek vannak vélt és valós sérelmei, de a rájátszás ilyen.

Kis Attila,  a ZTE technikai  vezetője: - Megérdemelten nyertünk, összeszedetten, jól játszottunk. Szabó, aki addig hadilábon állt  a hárompontosokkal , a legjobbkor talált be.