2024.03.19., kedd - József, BánkZalaegerszeg időjárása

Kiszenvedett győzelem

2018. március 18. vasárnap, 19:29
Zalakerámia ZTE KK- Sopron KC 96-86 ( 27-22, 20-17, 23-27, 26-20). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 1700 néző. Jv.: Kapitány, Farkas, Kovács N.

ZTE: Kinney (16), Vaughn (20/3), Benke (16/3), Szabó Zs. (8/3), Radics(21/3), Csere: Horváth Á. (5),  Mohácsi (3/3), Mikovics (7/3). Vezetőedző: Bencze Tamás.

Sopron: Parker (18/3), Mészáros (7/3), El-Amin (8), Henderson (20/3), Watkins (17). Csere: Tóth G. (8), Takács (6), Duvnjak (2). Vezetőedző: Sabáli Balázs.

Remekül kezdte a találkozót a ZTE, két perc után 11-2 vezetett, rögtön időt is kért a vendégek mestere. Radics  ezekben a percekben nagyon élt a palánk alatt, sorra szerezte pontjait.  Egy ideig még tartott a lendület, aztán már olyan sokszor az idei bajnokság során a ZTE pillanatok alatt elveszette a fonalat (7. p. 23-15). A hazai időkérés után sem talált vissza ZTE a helyes útra (12. p.: 32-29). A kiesés ellen küzdő Sopron visszajött a mérkőzésbe. Majd megrázta magát a hazai csapat, kevesebb volt az egyénieskedés, az eladott labda (17. p.: 43-35) és nyolc pontos hazai előnynél jött a félidő. A folytatásban sem tudta lerázni ellenfelét  a ZTE, sőt a vendégek rövid időre átvették a vezetést (25. p.: 52-53). Labdaszerzések, gyors indítások után nőtt a ZTE előnye (27. p.: 58-53), amely egy perc alatt elolvadt. A záró tíz perc elején ismét ellépett ellenfelétől a ZTE (31. p: 74-66). Ismét jött a vendég időkérés, ami használt.  (37. p. 83-80). A hajrában Vaughn triplája egy perccel a vége előtt a legjobbkor jött (88-80). Majd jól dobta a büntetőket is, ezzel eldőlt a találkozó a ZTE javára.

A szezon során nem először jól kezdett a ZTE, azonban 5 perc után elvesztette a fonalat és egy küzdelmes, izzadtság szagú mérkőzésen győzte le a kiesés ellen harcoló Sopront .

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Jól kezdtük a mérkőzést, aztán visszaesett a játékunk. A hárompontosaink közül egy pár a legjobbkor ért célba.

Sabáli Balázs, a Sopron vezetőedzője: - Az első  öt perc puhány játéka rányomta bélyegét a mérkőzésre. A hárompontosokat mi rosszul dobtuk, ugyanakkora hazai triplák a legjobbkor értek célba.