Vezető hírek

A címvédő Falco KC-t is legyőzte a ZTE KK!

2024. március 18. hétfő, 13:44
ZalaMedia
A férfi kosárlabda élvonalban a 24. fordulót rendezték a hétvégén, ahol a Zalakerámia ZTE KK a címvédő Falco KC együttesét fogadta. A hazaiak remek játékkal végig vezetve győzték le a regnáló bajnokot.

Zalakerámia ZTE KK - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 97-85 (29-12, 24-20, 19-30, 25-23)
Zalaegerszeg, 2000 néző, JV: Praksch, Kovács, Major

Zalakerámia ZTE KK: Hicks 17/6, Szalay, Paige 11/9, Ikpe 9/3, Tóth 8, csere: Ona Embo 20/9, Ostojic 13/3, Keller 12/12, Csátaljay 7/3, Németh, edző: Matthias Zollner

Falco KC: Pot 5, Benke 6, Tanoh Dez, Tiby 13/9, Keller 9/3, csere: Perl 24/3, Pongó 8/6, Jordano 12/12, Kovács, Barac 8, edző: Milos Konakov

A ZTE KK kapta el hamarabb a fonalat a találkozó elején és harcos, kemény játékkal a 8. percben Ona Embo és Paige kosaraival  már tíz ponttal vezettek. A negyed hajrájában sem találta a ritmusát a vasi alakulat és a ZTE  tovább tudta növelni az előnyét (29-12). Óriási energiát tettek bele a hazaiak a második negyed elején is és két perc elteltével már húsz pontra növelték a különbség (35-15). A  Falco csapata szenved a parketten, amin az időkésés sem javított. A félidő hajrájában állandósult a húsz pont körüli különbség, amit a nagyszünetig tartani tudott a remekül játszó házigazda (53-32).

A nagyszünet félő volt, hogy nem fogja bírni az extra iramot a ZTE, de a csapat jól menedzselte a különbséget. Szombathely 6-0-ával kezdett, de Keller Iván triplái megállították a vasi felzárkózást (58-40). Perl vitte a vállán a vendégeket, akik a negyed hajrájában távoli dobásokkal tíz pontra zárkóztak (72-62). A záró játékrész elején a vasiak 75-70-re zárkóztak. A ZTE játékosain látszott a fáradtság, de összekapták magukat és Hicks és Ona Embo kosaraival újra tíz pontra tolták a különbséget. A hajrában ismét lendületbe jött a ZTE KK és állva hagyták ellenfelüket (94-77). A végén még faragott a hátrányán a Falco, de nem tudta megközelíteni az extázisban játszó hazaiakat, akik végig vezetve megérdemelten nyerték meg a mérkőzést.

Matthias Zollner: - Gratulálok a játékosaimnak. Azt a mentalitást, amit az elején mutattunk végig tartani tudtuk. A Falco KC ellen nem könnyű játszani, hiszen két vereséget szenvedett csak ez a csapat a mai mérkőzésig. Az ilyen találkozókat derbiknek  kell nevezni,  és az is volt. Az első félidőben kimagaslóan játszott együttesem, de a második játékrészben kicsit elfáradtunk. Ezen kell majd javítani,  de ez egy nagyon fontos siker volt.

A ZTE KK március 23-án, az alapszakasz utolsó hazai bajnokiján az Arconic-Alba Fehérvár együttesét fogadja 18 órától.