Kaposváron szakadt meg a ZTE KK négymeccses veretlenségi sorozata

2023. november 12. vasárnap, 09:29
ZalaMedia
Címkék: Kosárlabda, ZTE
A férfi kosárlabda élvonalban a hétvégén a hetedik fordulót rednezték, ahol a Zalakerámia ZTE KK a Kometa Kaposvári KK vendégeként szerepelt. A zalaiak szerették volna folytatni négy mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozatukat, de a remek dobóformát kifogó hazaiak ezt másképp gondolták.

Kometa Kaposvári KK- Zalakerámia ZTE KK 89-78 (27-21, 22-17, 22-13, 18-28)
Kaposvár, Jv: Praksch, Balog, dr. Németh

Kaposvári KK: Eaddy 25/18, Abell 25/3, Paár 4, Jackson 11/6, Koprovica 4. csere: Puska 5/3, Krnjajski 10/3, Fazekas 2, Bogdán 3/3, Halmai. Edző: Váradi Kornél

Zalakerámia ZTE KK: Hicks 24/6, Csátaljay 2, Green 2, Ostojic 22, Tóth 10, csere: Lekunas 3, Mishula 11/9, Németh, Csuti 2, Keller 2. edző: Lubomir Ruzicka

Kipontozódott: Jackson ill: Lekunas

A héten a Kaposvár légióst cserélt és Váradi Kornél vezetőedző a kezdőbe nevezte az új irányítót Tahj Eaddy-t, aki meghálálva a bizalmat a találkozó legjobbja lett.
A mérkőzés elején 4-4-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a 2. perc elején 7-0-s futással ellépett a Kaposvár (11-4). Ostojic vezérletével kapaszkodott a ZTE, sőt egy 8-0-s válaszfutással fordítottak is a zalaiak (11-12). A folytatásban a hazaiak játszottak pontosabban, főleg távoli dobásaiknak köszönhetően hatpontos előnyt (27-21). A második negyed elején Hicks pontjaival négy pontra zárkózott a ZTE, de védekezésben nem voltak elég határozottak a vendégek és ezt a Kaposvár pontokkal büntette. Lubomir Ruzicka vezetőedző időkéréssel próbálta felrázni csapatát, kevés sikerrel. A félidőben 12 ponttal vezettek a hazaiak (49-37).

A nagyszünet után álmosan és pontatlanul kezdett a ZTE és a somogyiak húsz pont fölé tolták a különbséget (61-40). A zalaiak játéka nem igazán működött és nem tudtak közelebbe kerülni ellenfelükhöz (71-50). A záró negyedben valamelyest visszavett a lendületből a Kaposvár, a ZTE pedig faragni tudott a hátrányból. A hajrázás későnek bizonyult így a vereséget ne tudta elkerülni a ZTE KK, amely így négy megnyert mérkőzés után, sima vereséget szenvedett a remek dobóformában játszó Kaposvár ellen.