Vezető hírek

Szegeden nyert a ZTE KK

2023. december 31. vasárnap, 02:12
ZalaMedia
Szegeden zárta az évet a Zalakerámia ZTE KK férfi kosárlabda csapata. Az NB I-es alapszakasz második felének első mérkőzésén, a hazaiak kezdtek jobban, de fordítani tudott a ZTE és a végjátékban is jobban koncentráltak a zalaiak és így győzelemmel zárták a 2023-as évet.

Hazai oldalon Woolridge hiányzott, míg a ZTE KK keretében Lekunas volt a maródiak listáján.

SZTE SZEDEÁK-Zalakerámia ZTE KK 70-74 (27-15, 6-25, 22-16, 15-18)
Szeged, Jv: Tőzsér, Söjtöry, Szilágyi

SZTE: Locke 18/9, Balogh 8/3, Mucza 15, Bognár 17/3, Lake 8. Csere. Zsíros 3/3, Cohill, Mayer 1, edző: Nicola Lazic

Zalakerámia ZTE KK: Csátaljay, Paige 10/3, Hicks 19/6, Ostojic 14, Tóth 9, csere: Csuti, Mishula 13/6, Keller, Makkos, Németh 9. Edző: Lubomir Ruzicka

Kipontozódott: Balogh 34’, Lake 37’,

A vendégek kezdték jobban a találkozót és a 3. percben 0-5-re vezettek. A Szeged lassan ébredt és a folytatásban átvette az irányítást és állva hagyta a zalaiakat. Locke ponterős játékának köszönhetően 27-15-re vezetett az SZTE. A második negyed elején összekapta magát a ZTE, Németh beállásával mind védekezésben, mind támadásban feljavult a vendégek játéka. A Szeged nem találta a ritmust és hat percig nem szereztek kosarat (27-24). A 16. percben  Mishula egymás után két távolit is elsüllyesztett a szegedi gyűrűben, majd Hicks tett arról, hogy a ZTEKK-nál maradjon a félidőben az előny (33-40).

A nagyszünet után 2-8-as sorozattal tíz pont fölé növelte az előnyét a vendégcsapat (36-48). Hullámzó volt a ZTE játéka és ezt kihasználta a Szeged és a 28. percben Mucza pontjaival átvették a vezetést (55-52). Az utolsó percben Hicks és Ostojic pontjaival ismét a ZTE vezetett (55-56). A záró negyedet is a vendégek kezdték pontosabban és hét ponttal elléptek (55-62). A játékrész felénél újabb hullámvölgy jött a ZTE-nél és ismét nyílttá tette a meccset a Szeged. Az utolsó percbe 65-69-el mentek bele a csapatok. Kétszer is két pontra feljött az SZTE, de fordítani nem tudott, a ZTE pedig értékes győzelmet ért el és visszavágott a Szegednek a hazai vereségért.

Lubomir Ruzicka: Lassan, agresszivitás nélkül kezdtünk, ezt követően becseréltem Németh Ákost, aki nagyszerű munkát végzett. Ő védekezett Noah Locke-on, aki ezt követően csak öt pontot szerzett, Ákos változtatta meg a meccs kimenetelét. Innentől jól működött a játékunk, sok könnyű kosarat szereztünk. Azt nem értem, mi történt a harmadik negyedben, akkor elvesztettük a ritmust támadásban, könnyű helyzeteket engedtünk ellenfelünknek. Végül nyertünk, aminek nagyon örülök! Köszönöm a szurkolóinknak, akik az egész országot átutazták, és biztattak bennünket! A bajnokság minden szereplőjének boldog új évet kívánok, remélem, jobb lesz a 2024-es év, mint a 2023-as volt.

Kép: hunbasket.hu