Vezető hírek

Vereséggel kezdett Zollner a ZTE kispadján

2024. február 04. vasárnap, 10:38
ZalaMedia
A férfi kosárlabda NB I 19. fordulójában, Pécsett vendégszerepelt a Zalakerámia ZTE KK. Kicsivel több, mint két hét leforgása alatt másodszor találkoztak a csapatok és mind a kétszer a pécsiek győztek. Mindkét kispadon új edző mutatkozott be, a pécsieknél Csirke Ferenc, míg a ZTE-nél Matthias Zollner.

Az első negyedben 7-7-ig tartotta magát a ZTE, majd jöttek a sorozatos hibák, mind védekezésben mind támadásban. A Pécs köszönte szépen és fokozatosan építette előnyét és az első negyed végén 27-14-re vezetett. A második negyedben sem működött jól a ZTE KK játéka és távoli dobásokkal húsz pontra nőtt a hazai előny (39-19). A félidő hajrájában visszavett lendületéből a Pécs, de ezt csak részben tudta kihasználni a továbbra is sok hibával játszó ZTE (54-38).

A nagyszünetben sikerült helyre tenni a fejeket és elkezdte a felzárkózást a vendégcsapat. A palánkok alatt egyre többször játszották meg pontosan a centereiket. A 23. percben Hicks hármasával hét pontra zárkózott a ZTE (59-52). A hazai időkérés ismét használt és visszavetette a zalai rohamokat (76-64). Az utolsó negyedben egyik csapat sem tudott előre lépni, ezt jól mutatja, hogy a játékrész felénél 6-5-re a ZTE vezetett. A 37. percben Mishula hármasával újra hét pontra zárkózott a ZTE (88-81), de a hajrában a Pécs már nem engedett ki és megérdemelten nyerte meg a mérkőzést (93-81). A ZTE KK sorozatban ötödik vereségét szenvedte el, melyben benne van a Magyar Kupa negyeddöntő mérkőzés is.

NKA Universitas Pécs-Zalakerámia ZTE KK 93-81 (27-14, 27-24, 22-26, 17-17)
Pécs, JV: Tóth, Makrai, Fodor

NKA Pécs: Nikolic 12/3, Kovács 11/6, Scherer 3/3, Durmo 14, Manjgafic 27/9, csere: Walker 10, Benke 2, Lados 5/3, Kerpel-Fronius 7, Herger 2. edző: Csirke Ferenc

Zalakerámia ZTE KK: Hicks 13/6, Csátaljay 5/3, Paige 18/9, Ostojic 12, Tóth 18. csere: Németh 1, Mishula 9/3, Szalay, Keller 5/3, Csuti. edző: Matthias Zollner

Matthias Zollner: Két olyan csapat találkozott itt egymással, amelyeknek voltak hasonló, és teljesen különböző dolgai is. Mindkét együttesnél edzőváltás történt, viszont amíg a pécsiek teljesítménye emelkedőben van, addig a miénk süllyedőben. Ez pedig rögtön az első negyedben visszaköszönt, amikor a hazaiak nagyon magabiztosan játszottak. A második félidőben sokkal jobban játszottuk, megmutattuk, hogy van karakterünk, emellett azonban sok hiba is volt a játékunkban, így nem tudtunk nyerni, ugyanakkor az nagyon tetszett, hogy jobb teljesítményt nyújtottunk, mint a meccs elején.