Jó kezdés után, súlyos vereség

2020. december 03. csütörtök, 12:03
Szerző: Bedő István
TFSE MTK – ZTE NKK 90-57 (25-17, 24-13, 20-12, 21-15)

NB I-es női kosárlabda mérkőzés. Budapest. Jv.: Lengyel, Sörlei, Horváth Cs.(zártkapus találkozó).
MTK: Boros (11/9), C. Jenkins (13), Bernáth (4), A. Jenkins (28), Németh (14). Csere: Kovács G. (2), Katona (6/39, Király, Kovács V. (6), Markovics (6), Tóth, Herman. Vezetőedző:Magyar Bianka.
ZTE: Dzombeta (26/6), Horváth F. I.(5), Kulcsár (6), Dömötör, Szabó P. (8). Csere: Horváth F. II. (2), Szabó K., Németh,  Mányoki (13/12),  Úr. Vezetőedző: Ambrus Péter.

Az esélyesebb fővárosi csapat otthonában biztatóan kezdett a zalai csapat. Az első negyed közepén (5. p.: 4-11) hét ponttal vezettek. Megrázta magát a hazai csapat, és egy perc alatt felzárkózott.  (6. p.: 12-13). A negyed második felében lendületes támadó játékkal elhúzott ellenfelétől. A második tíz percben tovább robogott az MTK, a ZTE főleg támadásban esett vissza, de a védekezés terén sem jeleskedtek a vendégek. A nagy szünetben kis híján 20 ponttal vezettek a házigazdák (20. p.: 49-30). A folytatásban sem sokat változott a játék képe. A zalaiak becsülettel küzdöttek, de a fővárosiak kihasználták fizikai fölényüket „gólgyárosuk” A. Jenkins 28 pontig jutott. A záró tíz percben tovább nőtt a különbség a két csapat között, és a ZTE súlyos vereséget szenvedett.
Jól kezdett a zalai csapat, a bátorsága hamar elillant. Az MTK könnyedén fordított és aratott fölényes győzelmet.