2024.03.29., péntek - AgusztaZalaegerszeg időjárása

Kár a harmadik negyedért

2018. október 18. csütörtök, 19:14
ZTE NKK - Sopron Basket 72-95 (21-21, 25-27, 6-26, 20-21). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 150 néző. Jv.: Tőszér, Goda, Csabai-Kaskötő.

ZTE: Koziar (6), Kovács G. (12/3), Harrison (11/9), Hegedüs-Őri (8), Parker (5). Csere: Boonstra (7), Benke (6/6), Horti (13/6), Gáspár-Szalay (4), Preisinger.Vezetőedző: Gáspár Dávid.

Sopron: Fegyverneki (8), Czukor (5), Zahui (21), Dupree (22), Turner (4). Csere:Dubei (2), Weinger, Varga, Határ (4), Cvendakics (22/3), Salvadores (7/3). Vezetőedző: Roberto Iniguez.

A vendégek szereztek vezetést, a ZTE 3 pontossal fordított. Majd a bajnok Sopron tett szert pár pontos vezetésre (3. p.: 5-8). Ezután a vendégek 7-14-re elhúztak. Hazai időkérés után hatottak az edzői tanácsok, a ZTE felzárkózott. A második negyed első öt percében jó ritmusban játszott a zalai csapat, javarészt vezetett is (15.: 35-31). . Eladott labdák után könnyű kosarakat szerzett a Sopron és a félidőben két pont volt az előnye. A harmadik negyedben szigorítottak védekezésükön a vendégek. A zalaiak főleg támadásban vesztették el az a bizonyos fonalat. (25. p.: 49-62). Az időkérések sem segítettek a ZTE-nek, a vendégek előnye tovább nőtt. Húsz pontos vezetése után (29. p.: 52-72) lazított a vendégcsapat, de ez mindössze annyit jelentett, hogy nem nőtt a különbség a két csapat között. A befejező 10 percben is biztosan tartotta előnyét a bajnok. (34. p.: 57-80). A hátra lévő időben, mindkét oldalon a cserék is szóhoz jutottak.

Két negyeden át jól helytállt a ZTE. Utána a Sopron beleerősített és érvényesítette nagyobb tudását.

Gáspár Dávid, a ZTE vezetőedzője: - Nem tudunk egy ilyen szintű csapat ellen 40 percig jól játszani. A Sopron a második félidőben felőrölt minket.

Roberto Iniguez, a Sopron vezetőedzője: - Negyven percen át jól támadtunk. Az első félidőben komoly gondjaink voltak a védekezéssel. A második félidő mentén kell tovább haladnunk.