Kosárlabda: Nem volt esély a győzelemre

2020. december 01. kedd, 09:08
Szerző: Bedő István
Zalakerámia ZTE KK –Alba Fehérvár 79-97 (17-26, 28-25, 18-25, 16-21)

NB I-es férfi kosárlabda mérkőzés. Zalaegerszeg. Jv.: Praksch, Söjtöry, Nagy V.  (zártkapus mérkőzés).
ZTE: Duren (16/3), Vuko (19/3), Delas (22/9), Bonifert (8), Gleen (5). Csere: Szabó (9/3), Csuti, Simó, Plézer, Völgyi. Vezetőedző: Ante Nazor.
Alba: Turner (17/3), Davis (18/3), Lukács (15/6), Curry (22/9), Ahmad (10/3). Csere: Omenaka (7), Kiss (3/3), Takács M. I. (3/3), Takács M. II. (2), Balsay, Seyi. Vezetőedző: Forray Gábor.

A hazai oldalon Simon hiányzott sérülés miatt.  A vendégek szerezték meg a vezetést, a ZTE gyorsan egyenlített. Egy darabig fej-fej mellett haladt a két csapat (3. p.: 4-6). Az Alba nyugodott meg hamarabb, pontosabbá vált a támadójátéka, és egy perc alatt elhúzott (4. p.: 4-11). Jött is a hazai időkérés. Ami nem sokat ért, továbbra is az Fehérvár irányított, biztosan vezetett (8. p.: 13-22). Az első tíz percben egyértelműen jobbak voltak a vendégek. A második negyedben egy darabig a fehérváriak domináltak (12.p.: 22-29). Megrázta magát a hazai csapat Delas, és Vuko és a csereként beállt Szabó pontjaival felzárkózott a házigazda (15. p.: 34-37).  Hazaiak tovább fokozták a tempót két pontra is feljöttek (18. p.: 40-42). A negyed hajrájában ismét a vendégek jeleskedtek, és 6 ponttal vezettek a szünetben. A harmadik negyed elején tovább nőtt a különbség a két csapat között (25. p.: 57-65). Az Alba továbbra is jól dobott, ami nem volt elmondható a zalaiakról. A fehérváriak támadásaik döntő részét kosárral fejezték be, magabiztosan vezettek (30. p.: 63-76). A záró negyed elején Szabó 3 pontosa után még reménykedhetett a hazai csapat. A remény gyorsan elszállt. A vendégek játszi könnyedséggel húztak el. A ZTE öt perc alatt mindössze 5 pontot szerzett, ezzel el is úszott a győzelem lehetősége. A hajrában húsz pontra nőtt a Fehérvár előnye ( 37. p.: 74-91).
Az Alba a játék minden elemében felül múlta a ZTE-t teljesen megérdemelt győzelmet arattak.
Ante Nazor: A támadásainkkal nincsen különösebb gond, a védekezéssel, annál inkább. Nagyon sok pontot kapunk. A folytatásban is nehéz mérkőzések várnak ránk: Falco, Szeged.
Forray Gábor: - Játékosaim jól teljesítettek a mérkőzés során. Az első félidőben nem sikerült jelentősebb előnyre szert tennünk, a másodikban igen.  Erős menetelésben vagyunk, de ez a feladatunk.