Archivum
Hideg lábak: télen, nyáron?
A téli hónapok egyik kellemetlensége, hogy a hideg nem csak a légzőszerveket terheli meg, hanem a keringési rendszerünket is. Főleg a nőkre jellemző, hogy jéghidegre le tud hűlni a lábuk. Tízből nyolc nő tapasztalja ezt rendszeresen, míg a férfiaknál ez nem jellemző, mert testükben nagyobb az izom aránya. Míg a férfiaknál ez negyven százalék, a nőknél csupán huszonöt, ezért mozgással kevesebb hőt tudnak termelni.
Fürdő, lábfejkörzés és masszázs is segíthet
Mivel a szervezet fő feladata, hogy a létfontosságú szerveket védje és megfelelő hőmérsékletet biztosítson számukra (36-37 fok) és ha a belső szerveink védve vannak, szervezetünk csak akkor fordít energiát a végtagokra, az orr és a fülek felmelegítésére. A szervezet hő megoszlásáért főként az erek felelősek, ha az erek kitágulnak, belülről is melegedhetünk. Ezért, bár védelmet nyújt a kesztyű, a meleg zokni, mégis az a legjobb, ha a vérkeringést próbáljuk lendületbe hozni. Érdemes kipróbálni a patikában kapható thermotasakokat is.
Rendszerint a hideg ujjak és lábak hátterében nem kell komoly okokat keresni, vannak azonban kivételek, például az artériás keringési zavar velejárója is lehet a hideg végtag. Főleg azoknál merülhet fel a gyanúja ennek a betegségnek, aki egész évben (minden évszakban) küzd a hideg végtagokkal. Amennyiben nyáron is jellemző ez, akkor érdemes orvoshoz fordulni.
Az ereket jól edzi a váltófürdő, vagy a szaunázás, lábujj és ujjgyakorlatok, lábfejkörzés. Ezek mind javítják a vérkeringést. Úgyszintén hasznosak a lábfürdők, a talpmasszázs és a vérkeringést serkentő krémek is.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Diáknapot szerveztek a Deák-technikum tanulóiZEGINFO: Bali Zoltán és Gecse Péter sajtótájékoztatója a közgyűlési döntésekrőlBelvárosi időutazás: Zalaegerszeg 1885-ben Létrejött a ZalaZone AlapítványFejlesztik a közvilágítást a Petőfi utcábanEurópa nap a zalaegerszegi Európa térenParkoló felújítás a Jákum utcábanZalaegerszeg és a biciklizés rajzpályázatGondos tervezés- Gondtalan nyaralás! Hogyan fizessünk a nyaralás alatt?Május 7-től partfal helyreállítás kezdődik a Bozsokihegyi úton -
rovatunk hírei
Író-olvasó találkozó Schmöltz MargittalA Hetedik és a Bluesbox közös koncertjeFüstös íz - Pátyerkó László kiállítása a Dóka Éva PincészetbenVarázsházikó 2024/2025 – Kiállítás és KözönségszavazásTáncművészet Világnapi GálaműsorSzubjektív tárlatvezetés Mácsai PállalAnyák napja a Göcseji SkanzenbenZALAI ÍZEK NAPJA a Hévízi Termelői PiaconZalaegerszeg Alsóerdei Retro MajálisKutyás beszélgetés II. top 10
Megújul a Lottó Ruhaház épülete a zalaegerszegi Deák térenA ballagások napja volt a szerda ZalaegerszegenEgészséges Zalaegerszeg: együttműködési megállapodás az önkormányzat és a kórház közöttHolland kerékpáros tanulmányúton járt Bali ZoltánMásodfokú meteorológiai riasztást adtak ki Zala vármegye területéreMosoly, tehetség, elfogadás – így szólt az idei Esély GálaSzakmai nap a könyvtárak jelenkori kihívásairólRetro majális, kutya majális, azálea virágzás ZalaegerszegenKönyvtári kihívás az olvasás népszerűsítéséértLétrejött a ZalaZone Alapítvány