Archivum
Őszelőn lopják a legtöbb biciklit
Évről-évre sokkal több kerékpárt lopnak el ősz elején, mint az év többi hónapjában, ráadásul ekkor a kerékpárosok által okozott balesetek száma is számottevően megemelkedik - derült ki az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) és a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb adataiból.
A KSH elmúlt tíz évre vonatkozó statisztikái szerint a közutakon a személyi sérüléses balesetek okozói között évről-évre nő a kerékpárosok aránya. A nyárvégi, kora őszi időszak a legveszélyesebb, mert ekkor történik a bringások által okozott évi 1700-2000 baleset mintegy 30 százaléka - áll a kutatási adatokat összegző AEGONdirekt.hu közleményében.
Az ORFK országos statisztikája szerint ebben az időszakban minden évben jelentősen emelkedik a regisztrált kerékpárlopások száma is. A tavalyi összes biciklilopás (10 508 alkalom) több mint 61 százaléka, míg a 2010-ben regisztrált esetek (9181 alkalom) 63 százaléka történt az év második felében.
Az eltulajdonított járművek értéke is egyre nagyobb: míg az ellopott kerékpárok száma 2010-ről 2011-re csaknem 15 százalékkal nőtt, addig a tolvajok által okozott kár értéke 20 százalékkal volt több tavaly (2010-ben 450 millió, 2011-ben 540 millió forintnyi). A kutatás eredményei szerint az elmúlt öt évben a kerékpárlopások felderítési eredményessége átlagosan meghaladta a 21 százalékot, ami azt jelenti, hogy a rendőrség minden ötödik ellopott kerékpárnak a nyomára akadt.
A kutatást végzők óvatosságra intik a kerékpárosokat, valamint olyan biztonsági zárak beszerzésére ösztönzik őket, amelyek nem csak látszatvédelmet nyújtanak.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Lezárják a Kossuth Lajos utca Berzsenyi Dániel- és Petőfi utca közötti szakaszátJúlius 21-től szegélycsere Zalaegerszegen, a Budai Nagy Antal utcábanTisza kongresszus Nagykanizsán - ismertették a párt főbb programjaitEgerszeg Kártya átvételMagyar-kínai autóipari fejlesztési és validációs központ létesülhet Zalaegerszegen Kerékpárút épül Bak és Zalaapáti között15 éremmel zárták a legfiatalabb úszók bajnokságát a Zalaco-ZÚK versenyzőiA Leicester City lesz a Zete Fieszta vendégeSzakaszos útzár a zalaegerszegi Kossuth utcában, teljes lezárás a Bajcsy-Zsilinszky térenHidegfront hoz felfrissülést, fejfájás, migrén jelentkezhet -
rovatunk hírei
Egerszeg Búcsú 2025.Egy hét a Berkenyésben - Falusi vendégasztal ZalalövőnFénybe zárt harmónia14. Hottói BábparádéDombérozzunk a Piacon!//IX. Göcseji DombérozóKutyás délelőtt a KutyAngyalokkalHarcsa Veronika, Gyémánt Bálint duó/KeszthelyFest 2025Krimi a javából - interaktív nyomozós városnéző sétaHrutka Róbert: Láthatatlan szépségLaZala 24 órás jótékonysági futás a Koraszülöttmentő és Gyermekintenzív Alapítvány javára top 10
Bezárt a Club PopUp Underground, kiárusították a készletetTrópusi lepkéket nevel a 10 éves zalaegerszegi fiúIdén is nagy sikerrel rendezték meg a filmzenei koncertetNegyven éve végeztek: jubileumi találkozót tartottak PSZF egykori hallgatói Szakaszos útzár a zalaegerszegi Kossuth utcában, teljes lezárás a Bajcsy-Zsilinszky térenLemezfelvétel a Göcseji Falumúzeum Klügel-orgonáján Negyvenéves Zalaegerszeg jelképe, a tulipános szökőkútHarmincöt évvel ezelőtt térhettek vissza a ferencesek zalaegerszegi kolostorukbaKomplex népi kézműves alkotótábor a Gébárti-tónálVega est - Integetés az űrállomásnak és Kapu Tibornak