Archivum
Telt ház és fogyó táp
Telt házzal és fogyatkozó tápkészlettel működik a zalaegerszegi Bogáncs Állatmenhely, ezért a munkatársak kérik a lakosság segítségét. Több éves fennállása óta lakossági támogatással működik a menhely, mely konkrét tárgyi, eszköz, étel, vagy pénzadományokat, illetve személyi jövedelemadóból felajánlásokat, esetenként társadalmi munkát takar. Az állatvédő otthon kiadásai között számottevő tételt tesz ki az orvosi ellátás, annak ellenére, hogy jelentős kedvezménnyel kapják mindezt. Azonban minden nőstény kutyát, amelynek az életkora lehetővé teszi ivartalanítanak, illetve minden kutya a szükséges oltásokban részesül, s ez 120 eb esetén nem kis tétel.
Az élelmiszerellátásra jellemző, hogy húsból néhány napos készletettel rendelkeznek, tápból néhány hetessel. Ez utóbbi táplálék szinte kizárólag az adakozó lakosságnak köszönhető, s remélik ez a továbbiakban is így lesz. (S akár a lejárt autós egészségügyi dobozok tartalmát is szívesen fogadnák, mert azt is tudnák hasznosítani az állatok ellátás során.)
Jelenleg telt házzal működik a menhely, annak ellenére, hogy a tavaszi időszakban jellemzően több az örökbefogadás. Életkor szerint mostanában a két véglet jellemzi a lakókat, azaz néhány hónapos kutyák nagy számban, illetve idős ebek. Természetük szerint többségében szelídek, akár gyerekes családok mellé is bátran vihetők az állatok.
De nemcsak adományokat, hanem önkénteseket is szívesen látna az otthon öt munkatársa, különösen, hogy a tervek között nyári meghosszabbított nyitva tartás is szerepel. A fejlesztési terv pedig sok éve ugyanaz, az udvar átépítése és bővítése (legutóbb 12 fedett rész és új cicaház jött létre).
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Másodfokú meteorológiai riasztást adtak ki Zala vármegye területére80.000 forintért kellett meghalnia - Nyitott porták, nyitott szívek - Tavaszi portanyitogató a Zala-völgyébenTöbb zalaegerszegi helyszínen ültettek fát a VG Kft. munkatársaiVáltozik a zalaegerszegi helyi autóbusz-közlekedés április 26-tólA Fidesz-KDNP frakció a legfontosabb közgyűlési döntésekrőlTojáskeresés sok csokival a Göcseji FalumúzeumbanZalaegerszeg fejlődött a legdinamikusabban 2014-2024 közöttSzombaton húsvéti piac lesz Zalaegerszegen, sonkakóstolóvalNagypénteken is nyitva lesz a zalaegerszegi Vásárcsarnok -
rovatunk hírei
Anyák napja a Göcseji SkanzenbenZALAI ÍZEK NAPJA a Hévízi Termelői PiaconZalaegerszeg Alsóerdei Retro MajálisKutyás beszélgetés II.Tavaszi szomszédoló túra - PetrikeresztúrKis képek és műhelytitkok Nemes László kiállításaHúsvéti fatojás túra ŐrimagyarósdonMűemléki Világnap a Göcseji SkanzenbenKöltészet napja 2025 - Deák Ferenc Megyei és Városi KönyvtárMedvehagyma Napok Csácsbozsokon - Új időpontban! top 10
A ballagások napja volt a szerda ZalaegerszegenMásodfokú meteorológiai riasztást adtak ki Zala vármegye területéreRetro majális, kutya majális, azálea virágzás ZalaegerszegenA kígyó és az oroszlán címmel jelent meg Szalai Szimonetta első regénye