Archivum
A második negyed döntött
ZTE NKK - FTC 76-59 (14-7, 31-19, 17-15, 14-18).
NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 500 néző. Játékvezetők: Valovics, Gorka, Söjtöry.
ZTE: Bukovszki (10), Szalay (10/3), Szélesy (9/3), Zsovár (8/6), Horváth Zs. (14). Csere: Czukor (13/9), Varga (10), Ambrus (2). Vezetőedző: Gáll Tamás.
FTC: Englert (9/3), Szlimák (14/3), Ruják (11/3), Turóczi, Russai (7/3). Csere: Tamás (5/3), Kováts (7), Süle (6/3). Vezetőedző: Farkas Sándor.
Repülőrajtot vett a hazai csapat, a 2. percben már 9-2-re vezetett. A Ferencváros azonban gyorsan felzárkózott, öt perc után 9-7 állt az eredményjelzőn. A ZTE ezután remekül védekezett, és a vendégek már több kosarat nem szereztek ebben a negyedben.
A második játékrészben tovább tartott a hazaiak lendülete, jó védekezés után gyors támadásokat vezetve biztosan húztak el. A 16. percben már 20 pont volt a különbség a két csapat között (33-13), ami alig változott a negyed végéig. A nagy szünet után álmosan kezdett a ZTE, egy időkérés után azonban rendezte a sorokat Gáll Tamás vezetőedző. A zalai együttes biztosan tartotta előnyét. A befejező negyedben még egyszer beleerősített a Ferencváros, de nem sokra ment vele, az egerszegiek védekezése ellen nem volt ellenszere.
A ZTE NKK ezúttal egy rangadót nyert meg magabiztosan, ami mindenképpen biztató a folytatásra.
Vélemények:
Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Gratulálok a lányoknak, igazi csapatjátékkal sikerült egy rangadót megnyernünk.
Farkas Sándor, az FTC vezetőedzője: - Több sebből vérzünk, de azért ennél többet vártam a lányoktól.
Bukovszki Mónika, a ZTE játékosa: - Jól felkészültünk ellenfelükből, uraltuk a játékot. Örülök, hogy magabiztosan megnyertük a rangadót.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Másodfokú meteorológiai riasztást adtak ki Zala vármegye területére80.000 forintért kellett meghalnia - Nyitott porták, nyitott szívek - Tavaszi portanyitogató a Zala-völgyébenTöbb zalaegerszegi helyszínen ültettek fát a VG Kft. munkatársaiVáltozik a zalaegerszegi helyi autóbusz-közlekedés április 26-tólA Fidesz-KDNP frakció a legfontosabb közgyűlési döntésekrőlTojáskeresés sok csokival a Göcseji FalumúzeumbanZalaegerszeg fejlődött a legdinamikusabban 2014-2024 közöttSzombaton húsvéti piac lesz Zalaegerszegen, sonkakóstolóvalNagypénteken is nyitva lesz a zalaegerszegi Vásárcsarnok -
rovatunk hírei
Anyák napja a Göcseji SkanzenbenZALAI ÍZEK NAPJA a Hévízi Termelői PiaconZalaegerszeg Alsóerdei Retro MajálisKutyás beszélgetés II.Tavaszi szomszédoló túra - PetrikeresztúrKis képek és műhelytitkok Nemes László kiállításaHúsvéti fatojás túra ŐrimagyarósdonMűemléki Világnap a Göcseji SkanzenbenKöltészet napja 2025 - Deák Ferenc Megyei és Városi KönyvtárMedvehagyma Napok Csácsbozsokon - Új időpontban! top 10
A ballagások napja volt a szerda ZalaegerszegenMásodfokú meteorológiai riasztást adtak ki Zala vármegye területéreRetro majális, kutya majális, azálea virágzás ZalaegerszegenA kígyó és az oroszlán címmel jelent meg Szalai Szimonetta első regénye