Archivum
Megszenvedtek a győzelemért
Zalakerámia ZTE KK - Nyíregyházi KK 91-81 (14-18, 24-21, 26-20, 27-22)
NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, középszakasz. Zalaegerszeg, 1300 néző. Jv.: Pálla, Makovsky, Söjtöri.
ZTE: Boston (16/3), Kámán (5/3), Gáspár (16/12), Plumb (16/9), Lekli (14). Csere: Koma (8), Kertész (3), Kovács Á. (13/6), Velkey. Vezetőedző: Raúl Jiménez.
Nyíregyháza: Walker (23/3), Doyne (11/3), Mohácsi (4), Polyák (5/3), Poscsics (16). Csere: Cseh (4), Molnár M. (3/3), Hall (14), Jakab. Vezetőedző: Sitku Ernő.
A mérkőzés előtt derült ki, hogy Safford betegség miatt nem léphet pályára. A ZTE egyébként sem bő kerete az ő kiesésével tovább csökkent. A hazaiak a mérkőzés elején nehezen tudták megemészteni egyik legjobb játékosuk a hiányát. A folytatásban ugyan felzárkóztak, de a negyed közepétől ismét a vendégcsapat irányított. A következő 10 percben már 8 ponttal is vezettek a nyírségiek. (13. p.: 14-22). Innen kapaszkodott vissza a ZTE a mérkőzésbe. A harmadik negyed elején a házigazdák léptek meg ellenfelüktől (23.p.: 48-41). Pár eladott labda után, ismét ott volt a sarkukban a Nyíregyháza. A vendégek hasonló stílusban játszottak, mint ellenfelük, ami nem ízlett a hazaiaknak. Gáspár három 3 pontosa után 61-54-et mutatott az eredményjelző, de a vendégek ismét felzárkóztak, és átvették a vezetést (35. p.: 66-70). A ZTE viszont ezután remek öt percet produkálva a maga javára döntötte el a találkozó kimenetelét.
Fontos mérkőzést nyert meg a hazai csapat, egy jól küzdő Nyíregyháza ellen.
Értékelés:
Raúl Jiménez, a ZTE vezetőedzője: - Csapatsiker a győzelmünk. Ismét nagyot küzdöttünk, nem játszottunk ugyan szépen, de egy jó ellenfelet vertünk meg.
Sitku Ernő, a Nyíregyháza vezetőedzője: - Nyerhettünk volna, csak magunkat okolhatjuk az elmaradt sikerért. Hibáinkat jól használta ki a ZTE. Rossz ritmusban is támadtunk.
Koma Dániel, a ZTE játékosa: - Nehezen dolgoztuk fel Safford hiányát. de igazi csapatként játszottunk, és jó védekezésünk hozta meg számunkra a sikert.
Gáspár Dávid, a ZTE játékosa: - Meg voltunk illetődve, pedig rengetegszer átbeszéltük, mit kell játszanunk. Nem tudtuk kihasználni a letámadásból adódó előnyöket, így nehezen győztünk.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
80.000 forintért kellett meghalnia - Nyitott porták, nyitott szívek - Tavaszi portanyitogató a Zala-völgyébenTöbb zalaegerszegi helyszínen ültettek fát a VG Kft. munkatársaiVáltozik a zalaegerszegi helyi autóbusz-közlekedés április 26-tólA Fidesz-KDNP frakció a legfontosabb közgyűlési döntésekrőlTojáskeresés sok csokival a Göcseji FalumúzeumbanZalaegerszeg fejlődött a legdinamikusabban 2014-2024 közöttSzombaton húsvéti piac lesz Zalaegerszegen, sonkakóstolóvalNagypénteken is nyitva lesz a zalaegerszegi VásárcsarnokTöbbször reggelizne a magyar úgy, mint húsvétkor, de nincs rá ideje -
rovatunk hírei
Írások szerelemről, szőlőrőlFejezetek Zalaegerszeg évszázadaibólLúdláb a Pontházban, krémes a BáránybanAmiről a sírkertek mesélnekSzulejmán újra meghódítja hazánkat?Szüleink, nagyszüleink iskolájaCsaládi dokumentumokat vár a levéltárNemcsak a diktátor, a rendszer is rosszKözel kerülni a tárgyakhozKonzervatív ízlés, könnyed szórakozás top 10
A ballagások napja volt a szerda Zalaegerszegen