Archivum
Mindent kezdhetünk elölről
Zalakerámia ZTE - Jászberényi KSE 74-87 ( 21-32, 18-13, 19-14, 16-28). Zalaegerszeg, 3000 néző. Jv.: Valovics, Kapitány, Jakab. Rájátszás a13-14. helyért, második mérkőzés.
ZTE: Kelley (16/3), Gáspár (18/6), Whitworth (13/9), Henderson (18/6), Tóth G. (3). Csere: Kinter (6), Bödör, Vertetics. Vezetőedző: Heinrich Róbert.
Jászberény: Hodges (35/21), Austin (15/9), Medve (4), Horti (6), Dramicanin (16/6). Csere: Helmeczi, Borszéki (3/3), Wehner (2), Fülöp (2), Szögi (4). Vezetőedző: Horváth Balázs.
Bajnoki döntő hangulatát idézte a Városi Sportcsarnok, de valójában a bent maradás volt a tét a ZTE számára. Rendkívül idegesen kezdett mindkét csapat. A vendégek nyugodtak meg hamarabb és az 5. percben már 7 ponttal vezettek (10-17). Jászberényi oldalon Hodges már a 3. triplájánál tartott, nem működött jól a ZTE zónavédekezése. A vendégek némi túlzással, akkor dobtak kosarat, amikor akartak. A második negyedben valamelyest összekapta magát a zalai csapat, csikorogva, de kezdte ledolgozni hátrányát.
Amikor azonban befogta volna ellenfelét, mindig jött egy buta hibam válaszként pedig egy könnyű jászberényi kosár. A szünetben hat ponttal vezettek a vendégek. A harmadik negyedre ismét szétesett a védőjáték hárompontos "eső" hullott a zalai csapatra. Miközben hazai oldalon támadásban szinte mindenki gyengélkedett, befejező játékrészben fokozatosan növelte előnyét légiósai révén a jászsági csapat.
A ZTE szárnyaszegett madárként verődött a pályán, 20 pont is volt a vendégek előnye. A végére lazábbra vette a figurát a Jászberény, de magabiztos sikere nem forgott veszélyben. A ZTE játékosai sajnos nem bírták el az esélyesség terhét, többen mélyen tudásuk alatt teljesítettek. A harmadik találkozón óriási formajavulásra lesz szűkség, ha nem akarjuk végleg eltemetni reményeinket. Az első lépést Jászberényben megtettük a bennmaradás felé, a másodikat itthon elvétettük.
Vélemények:
Heinrich Róbert, a ZTE vezetőedzője: - Mindent kezdhetünk elölről. Gyengén játszottunk, de nem adjuk fel, megpróbálunk nyerni Jászberényben.
Horváth Balázs, a Jászberény vezetőedzője: - Nagyon koncentráltan jól játszottunk, megérdemelten egyenlítettünk. Hazai környezetben kiharcoljuk bennmaradásunkat.
Gáspár Dávid, a ZTE csapatkapitánya: - Nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést. Végig futottunk az eredmény után, ez felőrölte a csapat erejét. Nem adjuk fel, egyszer már nyertünk Jászberényben.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
2 milliárd forint értékű kutatás-fejlesztési projekt indul ZalaegerszegenMegvannak a ZTE FC következő bajnoki mérkőzéseinek időpontjaiÚj burkolat a Szeliánszky Márta-iskola bejáratánálLégyott Zalaegerszegen - városi sétaHárom bajnoki cím a Zalaszám ZAC szenior atlétáitólAz eladósodás veszélyei- mérlegeljünk körültekintően hitelfelvétel előttÉvnyitó ünnepség a Deák Ferenc TechnikumbanIrodahelyiséget kapott a zalaegerszegi diákönkormányzatGázvezeték-felújítás és útlezárás a zalaegerszegi Mező utcábanHamarosan aszfaltozás kezdődik az Ady utcában -
rovatunk hírei
Wolfpack 2025 Makettverseny és KiállításArte vita natura - a 32. GébArt Zalaegerszegi Nemzetközi Művésztelep zárókiállításaÉvfolyamtalálkozó a Pannon EgyetemenMúzeumok Éjszakája 2025Statárium- drámaelőadás a TörvényszékenXXIX. Göcseji Prószafesztivál a Gébárti-tónálÍgy éltünk a '80-as években - kiállítás a Göcseji MúzeumbanKitekintő - Frimmel Gyula grafikusművész kiállításaEsély Gála 2025Kis képek és műhelytitkok - Nemes László kiállítása top 10
Megnyílt a 2025-ös Vadpörkölt és Bor Fesztivál ZalaegerszegenAusztriai rezidensprogramon járt Tóth Norbert képzőművészA székely atyafi és a magyar humor121 éve született Keresztury Dezső, Zalaegerszeg díszpolgáraÉvnyitó ünnepség a Deák Ferenc TechnikumbanFerenczy Béni-díjban részesült Horváth László szobrászművészFelújítják a Hoffhalter utcát ZalaegerszegenVadpörkölt és Borfesztivál - Különleges élmények és jótékonysági pörköltfőzésÖtszáz, Keresztury Dezsővel kapcsolatos fotó kerül adatbázisbaTetőfelújítás és ablakcsere a Vásárcsarnokban