Archivum
Visszavágni a korszellemnek
"Irodalom visszavág" címmel, ezekben a hetekben jelenik meg Dolgos Péter "Dodó", zalaegerszegi dalszerző, énekes (a Bazooka zenekar frontembere) új verseskötete. Négy évvel ezelőtt a "Csak semmi pánik" című kiadványban már napvilágot látott szerzeményeinek egy része, most azonban - mint fogalmazott - megérett a helyzet és az idő egy újabb kötetre.
Ismét kötetben Dodó versei
A cím egy szójáték: az irodalom manapság nem kelendő, nincs divatja a lírának, ezért a szerző a könyvvel szeretne visszavágni ennek a korszellemnek. Bíztatva ezzel mindenkit arra, hogy verseket olvasni igenis jó, és érdemes.
Persze a könyvben szereplő költeménynek nagy része dalszöveg, többségükhöz már a zene is készen van. A közönség sokat ismerhet is közülük, például Bazooka koncertekről. Dodó érdeklődésünkre elmondta: a dalok, versek hangulata most sem változott. Annál is inkább mert többségét a már régóta meglévő kézirataiból válogatta ki, de azért vannak újdonságok is. Míg az előző kötetet grafikák színesítették, ez most kizárólag a versekről szól; illetve a belső oldalakat saját tervezésű háttérképek díszítik.
A versek - ahogy írójuk jellemzi őket - ilyenek/olyanok. Vagyis, hol szerelmesek, hol odamondogatósak, hol pedig csúfak és gonoszak. Ám mindenképpen életszerűek. A könyv - melynek megjelenését támogatta a város kulturális bizottsága, valamint a polgármester és az alpolgármester is - szerzői kiadás. A dedikálással egybekötött bemutatóra pedig december 17-én, 17 órától kerül sor a Reining sörözőben.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Tisza kongresszus Nagykanizsán - ismertették a párt főbb programjaitEgerszeg Kártya átvételMagyar-kínai autóipari fejlesztési és validációs központ létesülhet Zalaegerszegen Kerékpárút épül Bak és Zalaapáti között15 éremmel zárták a legfiatalabb úszók bajnokságát a Zalaco-ZÚK versenyzőiA Leicester City lesz a Zete Fieszta vendégeSzakaszos útzár a zalaegerszegi Kossuth utcában, teljes lezárás a Bajcsy-Zsilinszky térenHidegfront hoz felfrissülést, fejfájás, migrén jelentkezhetKét fiatal légióssal erősít a ZTE FCNyaralás fenntarthatóan, költséghatékonyan -
rovatunk hírei
Tavat kerülő vesebetegekSzületés heteAlsópáhoki nőnapi köszöntőSzőlőskertek védelmérőlA gyermekkori túlsúlyrólHúshagyókeddi fánkpartiÖrömmel rúgták a labdátAkarattal és felelősséggelÉvindító egészségnapVegyük kezünkbe sorsunkat! top 10
Bezárt a Club PopUp Underground, kiárusították a készletetIdén is nagy sikerrel rendezték meg a filmzenei koncertetTrópusi lepkéket nevel a 10 éves zalaegerszegi fiúNegyven éve végeztek: jubileumi találkozót tartottak PSZF egykori hallgatói Szakaszos útzár a zalaegerszegi Kossuth utcában, teljes lezárás a Bajcsy-Zsilinszky térenLemezfelvétel a Göcseji Falumúzeum Klügel-orgonáján Harmincöt évvel ezelőtt térhettek vissza a ferencesek zalaegerszegi kolostorukbaNegyvenéves Zalaegerszeg jelképe, a tulipános szökőkútKomplex népi kézműves alkotótábor a Gébárti-tónálVega est - Integetés az űrállomásnak és Kapu Tibornak