Archivum
Lezárult a festészeti korszak
Véget ért egy korszak a Gébárti tónál, legalább is, ami az évente megrendezésre kerülő Zalaegerszegi Nemzetközi Művésztelep tematikáját illeti. Az elmúlt öt esztendőben Kopasz Tamás festőművész vezette az alkotótábort, ez a "szekció" azonban most egy időre búcsút vesz a várostól.
Újabb képek a GébArt-i művésztelepről
A XXIII. GébArt-i művésztelep a hagyományokhoz híven egy kiállítással zárta be kapuit; ezzel együtt azonban lezárult egy fejezet is. Augusztus elejétől közel két héten át kilenc festő- illetve grafikusművész dolgozott a tó partján, akik idén a "Pillanat és állandóság" jelmondat szellemében alkottak. Az idei táborba Magyarországról (Gaál József, Kárpáthegyi István), Erdélyből (Siklodi Zsolt) és külföldről egyaránt érkeztek alkotók; Kopasz Tamás most dél-koreai (Kim Hye Young, Louis Song, Lee Sua) festőművészeket hívott. Zalaegerszeget a tavalyihoz hasonlóan Gazdag Ágnes, és Tóth Norbert képviselte.
Ahogy a művésztelep vezetője, Nagy Johanna a zárókiállításon fogalmazott: a fogastól a falakig friss képek sorakoznak a Kézművesek Házában, még a műhelyeket is belakták a művészek a két hét alatt. Az idei anyag is jelzi, hogy Kopasz Tamás kiváló munkát végzett az elmúlt években, csodálatos alkotásokkal gazdagodott a gébárti-gyűjtemény. Így nehéz szívvel vesznek búcsút a művészeti vezetőtől. GébArt természetesen jövőre is lesz, a festészetet azonban a kerámiaművészet váltja fel.
A zárókiállítást Balaicz Zoltán alpolgármester és dr. Erőss István képzőművész, egyetemi docens nyitotta meg. Az alpolgármester elmondta: a következő években szeretnék, ha megvalósulhatna egy évek óta dédelgetett álom, és végre létrejönne a városi képtár, ami otthont adhatna a gébárti táborok impozáns anyagának. Erőss István ehhez hozzátette: jelentős művek vannak már Zalaegerszeg birtokában (közel 450 darab), ami erősíti a kulturális találkozási pontként funkcionáló alkotótáborok szükségességét.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
50 millió forint a Kossuth utca felújításáraBaloldali ajánlat a választóknak az MSZP részérőlHorgonyt fel, mélyedj el a vitorlásturizmus rejtelmeiben a MATE keszthelyi Georgikon Campusán!Megyei jogú városok jegyzői üléseztek ZalaegerszegenTovábbra sem látogatható a hévízi tófürdő központi épületeEmbercsempészet: Hiába teljesítette a fuvarokat, nem kapta meg a pénztJúnius 3. - Riasztás Zala vármegyérePénzügyi tippek - hogy a nyaralás valóban gondtalanul teljen!Epernapok a zalaegerszegi piaconZalaegerszeg és a biciklizés – rajzpályázat gyerekeknek -
rovatunk hírei
50 millió forint a Kossuth utca felújításáraBaloldali ajánlat a választóknak az MSZP részérőlHorgonyt fel, mélyedj el a vitorlásturizmus rejtelmeiben a MATE keszthelyi Georgikon Campusán!Megyei jogú városok jegyzői üléseztek ZalaegerszegenTovábbra sem látogatható a hévízi tófürdő központi épületeEmbercsempészet: Hiába teljesítette a fuvarokat, nem kapta meg a pénztJúnius 3. - Riasztás Zala vármegyérePénzügyi tippek - hogy a nyaralás valóban gondtalanul teljen!Epernapok a zalaegerszegi piaconZalaegerszeg és a biciklizés – rajzpályázat gyerekeknek top 10
Ismét jótékonysági koncertet ad a Liszt Ferenc VegyeskarÉvadzáró és díjátadó a Hevesi Sándor SzínházbanJúnius 13-án délután megnyílt a 2025-ös EgerszegFesztJúnius 21-én Zalaegerszegen is Múzeumok ÉjszakájaÁtadták a zalai építészeti nívódíjat és a Zala megye Építészetéért DíjatJúnius 3. - Riasztás Zala vármegyéreJúnius 13-tól indul az EgerszegFesztA bomlás virágai és a diktatúra végnapjaiItt kávéztak ők - Nyáry Krisztián ismét ZalaegerszegenFúvószenekari találkozó az EgerszegFeszten