Archivum
Erdélyi tablók a Széchenyiben
Fotókiállítás nyílt a zalaegerszegi Széchenyi-szakközépiskolában, az intézet építész szakos diákjainak Erdélyhez kötődő élményeit dokumentálva. E találkozások hamarosan, március idusán folytatódnak, hangzott el a megnyitó alkalmából.
Több éves hagyománya van az erdélyi kapcsolatoknak
A kettős tematikájú tablókból álló kiállítást Rozmán Sándor iskolaigazgató és Balaicz Zoltán alpolgármester, úgyis, mint az iskola tanára nyitották meg. Elmondták, egyrészt az építész szakon tanuló diákok konferenciáit, másrészt erdélyi testvérkapcsolataik, szakmai gyakorlataik néhány pillanatát örökítették meg a képek. Az előbbi közel 20 éves múltra tekint vissza, határon inneni és túli tanulók részvételével. Az idén a konferencia helyszíne Szolnokon lesz, 2013-ban pedig Zalaegerszeg város, illetve a Széchenyi-iskola szeretné a rendezés jogát elnyerni.
Az erdélyi kapcsolatok többrétűek. Így évek óta hagyomány, hogy március 15-én diák és tanár küldöttség utazik Barót városba (Kovászna megye), hogy közösen emlékezzenek meg nemzeti ünnepünkről. Ezek a találkozások Tóth László tanár szervezésének köszönhetők. Másrészt a bonchidai Bánffy kastély felújításában vesznek részt immár 5 éve a zalaegerszegi diákok. Bár rajtuk kívül csak egyetemisták dolgoznak a nemes feladaton, mégis csak dicséretet érdemeltek ki munkájukkal, jegyezte meg Vöröss Judit építéstan szakos tanár.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
80.000 forintért kellett meghalnia - Nyitott porták, nyitott szívek - Tavaszi portanyitogató a Zala-völgyébenTöbb zalaegerszegi helyszínen ültettek fát a VG Kft. munkatársaiVáltozik a zalaegerszegi helyi autóbusz-közlekedés április 26-tólA Fidesz-KDNP frakció a legfontosabb közgyűlési döntésekrőlTojáskeresés sok csokival a Göcseji FalumúzeumbanZalaegerszeg fejlődött a legdinamikusabban 2014-2024 közöttSzombaton húsvéti piac lesz Zalaegerszegen, sonkakóstolóvalNagypénteken is nyitva lesz a zalaegerszegi VásárcsarnokTöbbször reggelizne a magyar úgy, mint húsvétkor, de nincs rá ideje -
rovatunk hírei
Negyvenig jutottak top 10
A ballagások napja volt a szerda ZalaegerszegenRetro majális, kutya majális, azálea virágzás Zalaegerszegen