Archivum
Jamling Tenzing Norgay – Broughton Coburn: Apám lelkét megérintve
A serpákra, azaz a nyugati hegymászókat a csúcstámadásban segítő, a Himalája északkeleti részének magas völgyeiben élő népcsoportra szinte csak akkor irányul figyelem, amikor tragédia történik mászás közben.
Könyvünk esetében sincs ez másképp, hiszen az Apám lelkét megérintve egy olyan expedíciónak a történetét meséli el, melynek során egy vihar következtében kilenc hegymászó az életét vesztette.
Jamling Tenzing Norgay memoárja azonban azért különleges, mert az 1996-os halálos Mount Everest-katasztrófa néven ismert esetről írt számos könyv közül az övé az egyetlen, mely egy serpa szemszögéből mutatja be a szomorú eseményeket. A szerző ráadásul egyúttal apjának, a Csomolungmára elsőként feljutott legendás serpa hősnek is emléket kívánt állítani munkájával.
Trivium, 3790 Ft
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
50 millió forint a Kossuth utca felújításáraBaloldali ajánlat a választóknak az MSZP részérőlHorgonyt fel, mélyedj el a vitorlásturizmus rejtelmeiben a MATE keszthelyi Georgikon Campusán!Megyei jogú városok jegyzői üléseztek ZalaegerszegenTovábbra sem látogatható a hévízi tófürdő központi épületeEmbercsempészet: Hiába teljesítette a fuvarokat, nem kapta meg a pénztJúnius 3. - Riasztás Zala vármegyérePénzügyi tippek - hogy a nyaralás valóban gondtalanul teljen!Epernapok a zalaegerszegi piaconZalaegerszeg és a biciklizés – rajzpályázat gyerekeknek -
rovatunk hírei
50 millió forint a Kossuth utca felújításáraBaloldali ajánlat a választóknak az MSZP részérőlHorgonyt fel, mélyedj el a vitorlásturizmus rejtelmeiben a MATE keszthelyi Georgikon Campusán!Megyei jogú városok jegyzői üléseztek ZalaegerszegenTovábbra sem látogatható a hévízi tófürdő központi épületeEmbercsempészet: Hiába teljesítette a fuvarokat, nem kapta meg a pénztJúnius 3. - Riasztás Zala vármegyérePénzügyi tippek - hogy a nyaralás valóban gondtalanul teljen!Epernapok a zalaegerszegi piaconZalaegerszeg és a biciklizés – rajzpályázat gyerekeknek top 10
Ismét jótékonysági koncertet ad a Liszt Ferenc VegyeskarÉvadzáró és díjátadó a Hevesi Sándor SzínházbanJúnius 13-án délután megnyílt a 2025-ös EgerszegFesztJúnius 21-én Zalaegerszegen is Múzeumok ÉjszakájaÁtadták a zalai építészeti nívódíjat és a Zala megye Építészetéért DíjatJúnius 3. - Riasztás Zala vármegyéreJúnius 13-tól indul az EgerszegFesztA bomlás virágai és a diktatúra végnapjaiItt kávéztak ők - Nyáry Krisztián ismét ZalaegerszegenFúvószenekari találkozó az EgerszegFeszten