2025.07.23., szerda - LenkeZalaegerszeg időjárása

Archivum

Live surgery – élőben a műtőből

2011. április 05. kedd, 16:19
Címkék:

A hatvanhét éves, szürke hályoggal küszködő betegem a vizsgálat után elmondta, hogy olyan műlencsét szeretne, amivel szemének mind a távoli mind pedig a közeli fénytörési hibáját korrigálni tudjuk – dr. Szalczer Lajos, a zalaegerszegi megyei kórház szemészeti osztályának vezető főorvosa ezekkel a szavakkal jelentkezett be a műtőből a Hevesi Sándor Színházban. 

 

Nyolc műlencseműtét hét operatőrrel

A teátrum az osztály által tizenkettedik alkalommal megrendezett élő szemsebészeti közvetítésnek adott otthont. Hét operatőr jóvoltából nyolc műlencseműtétet tekinthettek meg a kivetítőn az ország egész területéről érkezett szemorvosok és szakdolgozók a Live Surgery elnevezésű rendezvényen, melyet a kórház szemészeti osztálya két orvostechnikai cég támogatásával a Magyar Műlencse Implantációs és Refraktív Sebészeti Társaság (SHIOL) 2011. évi kongresszusának tudományos programja keretében szervezett meg.

 

zeg21.jpg

 

A megjelenteket elsőként prof. dr. Bíró Zsolt egyetemi tanár, az SHIOL elnökhelyettese köszöntötte, aki felhívta a figyelmet arra, hogy a szakmai napon olyan új műlencseműtéti eljárásoknak is szemtanúi lehetnek a szakemberek, melyeket először mutatnak be nyilvánosan Európa- és világszerte.

Dr. Csidei Irén, a zalaegerszegi megyei kórház főigazgatója beszédében méltatta a szemészeti osztály élvonalbeli szakmai munkáját, melyhez igyekeztek biztosítani a szükséges fejlesztéseket. Mint fogalmazott, önmagáért beszél az évi több tízezer ellátott beteg, ezért is bíznak abban, hogy a finanszírozási megszorítások miatt nem csökken drasztikusan a szemműtétek száma.

A látás, a tisztán látás nagyon fontos, ezért a kórház vezetése a három hónapos műtéti előjegyzési időt is tartani kívánja. Dicsérően szólt az élő szemsebészeti közvetítésről, a műtéteket élőben végző operatőrökről, majd kiemelte: a rendezvény legfőbb célja, hogy tapasztalati, gyakorlati tudáshoz juttassa a fiatal szakembereket.

Pál Attila, a fenntartó Zala Megyei Önkormányzat alelnöke az egészségügy strukturális átalakítását szolgáló Semmelweis-terv jelentőségét hangsúlyozva arról szólt, hogy a szakmai munkát és a pénzügyi stabilizáció hatásait figyelembe véve a zalaegerszegi megyei kórháznak van jövője. A Live Surgery szemészeti szakmai program ezt segíti elő, a biztos jövőkép kialakításában ugyanakkor a beruházások is nagymértékben szerepet játszanak. Az alelnök a 600 millió forintos beruházásból már épülő sürgősségi centrumra, valamint a 4,3 milliárd forintból megújuló szívcentrumra utalt.

A műtétek során a külföldi mellett világszínvonalú, magyar gyártású műlencsékkel, valamint a legmodernebb műtéti készülékekkel is megismerkedhettek a szakemberek.

MEGOSZTÁS

HETI TÉMA
Lapcsalád (pdf-tár)
Zalaegerszeg
Zalai Napló
Hévíz Keszthely
CÉGBOX
HÍRLEVÉL

Leiratkozás hírlevelünkről

CÍMKÉK

Lokálpatrióta hetilap internetes megjelenése

Kiadja: ZALA-LAP Kiadói Kft.
Felelős kiadó: Borda Menyhért
info@zalamedia.hu

Felelős szerkesztő: Vadas Zsuzsa
pvadas@gmail.com
telefon: (92) 599-354
Szerkesztőség és kiadó: 8900 Zalaegerszeg, Kosztolányi tér 6. Pf.: 199
Telefon/fax/üzenetrögzítő: (92) 599-353
ISSN 1216-9463 (Nyomtatott)
ISSN 1588-0915 (Online)

A lap újságíró munkatársai:
Antal Lívia
Bánfi Katalin
Pánczél Petra

Megjelenik hetente

Reklámmenedzser: Molnár Lászlóné
(92) 599-353
Hirdetésfelvétel: ZALA-LAP Kiadói Kft.

 

Kiadja: ZALA-LAP Kiadói Kft.
Felelős kiadó: Borda Menyhért
info@zalamedia.hu

ISSN 1418-3943 (Nyomtatott)
ISSN 1588-0869 (Online)