Laza Média
Zalaegerszegi Magbörze 2023.
Zalaegerszegi Magbörze 2023.
2023. február 04.
Helyszín: Keresztury Dezső VMK, aula
A Magvas délelőtt célja, hogy felhívja az emberek figyelmét a magokban rejlő titokzatos erőre, a sokszínűségre, mérhetetlen információra, gyönyörűségre, aminek elvesztése beláthatatlan következményekkel járhat. Fogjunk össze Zalaegerszegen és környékén, hogy példát mutassunk a tájfajták felkutatásában, terjesztésésen és termesztésében!
Várjuk azon kertészkedőket, akik saját termesztésű növényeik magjait szívesen mutatnák be és csere-berélnék egymás közt!
Osszuk meg különleges, régi tájfajtáinkat, jól bevált zöldség vagy gabona vetőmagjainkat egymással!
A csávázatlan, származási hellyel, fajta jellemzőkkel ellátott magok mellé tanácsokat, ötleteket is adunk-kapunk, hogyan vessünk, és hogyan biztosítsuk a jövő évi vetőmagot vegyszermentes, ökologikus kertünkben!
A csere-berére csak olyan, saját kertből származó szabadelvirágzású zöldségeket, fűszernövényeket, gabonák magját, illetve gumókat, hagymákat, töveket, hajtásokat, oltóvesszőket, palántákat várunk, amiket a magbörze résztvevője már 2-3 éve termeszt, fenntart, jól ismer. Így az esemény résztvevői nem csak magokat (vagy egyéb szaporítóanyagot) cserélnek egymással, hanem az adott fajta tulajdonságaira, termesztésére, felhasználására vonatkozó tudást is továbbadják. Ilyen módon nagyban hozzájárulhatunk a helyi fajták és tájfajták fenntartásához és a hozzájuk kapcsolódó hagyományos tudás megőrzéséhez.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Építkezések a zalaegerszegi Mező utcábanA zalaegerszegi Mindszentyneum épülete is versenyez az ArchDaily 2025-ös Év Épülete díjáértA friss diplomások legfontosabb igénye a rugalmasság, szabadság és a versenyképes fizetésÖt tipp, hogyan kezelheti sikeresen a pénzügyeitRendkívüli intézkedések Zalában a kiskérődzők pestise miattA múzeumi élet pillanatképeiElsodorta a kerékpárost, majd továbbhajtott Nagyanyáink hímzései a Göcseji TudásközpontbanKarambolozott két jármű BagodbanÉvértékelőt tartott a Zalatriatlon Egyesület -
rovatunk hírei
Mesebeli macskák hétvégéjeSzerb Antal legendája - Priger Zsolt és Magyar Bori zenés irodalmi estjeKinizsi és a Pálosok - Tárlatvezetés a Pálosok rendtörténeti kiállításbanVilágjáró - Benin (Afrika)Geobotanikai séta a Hévízi-tó körüli véderdőbenÉrtékadó lélekhangok - Bubits TündePillanatképek - Előadások a Magyar Kultúra Napjához kapcsolódóanKÖTETLENÜL - Ascher Tamás rendezővelA siker receptje - Kihívások és tanulságok az eltérő területek vállalkozóinak szemszögébőlGasztroséta Hévízen top 10
Már a jövő évadra készül a Hevesi Sándor SzínházZalaegerszegen is bemutatta könyvét Alföldi RóbertIsmét állatkerti minősítést kapott a Csácsi állatotthonÍgy éltünk a ’80-as években: új kiállításra készül a Göcseji MúzeumMérföldkő - művészeti gimnazisták kiállításaÉpítkezések a zalaegerszegi Mező utcábanNagyanyáink hímzései, falvédői a Göcseji TudásközpontbanLengyelországban jártak a SzéchenyisekRendkívüli intézkedések Zalában a kiskérődzők pestise miattCselló, ahogy ők szeretik