2024.04.26., péntek - ErvinZalaegerszeg időjárása

A győzelemnek örülni lehet

2019. január 21. hétfő, 12:59
Zalakerámia ZTE KK - Serco TF-BP 83-63 (26-16, 17-18, 16-21, 24-8). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 1700 néző. Jv.: Tőzsér, Kulcsár, Lengyel.

ZTE: Ware (6), Thompson (12/6), Harris (14/6),  Szabó (17/6),  Agafanov (19). Csere: Papp (8/6), Durázi (3), Bagó (2), Doktor, Kis R. vezetőedző: Bencze Tamás.

TF: Krnjajski (9/3),  Szobi, Clark (2), McLane (23/6), Bergstedt (17). Csere: Buzási (9/3), Rikalo (3), Beák, Filopovics, Kozma. Vezetőedző: Ales Pipan.

A ZTE szerezte az első kosarat, de gyorsan válaszolt  a TF. A zalaiak vezettek, de  a fővárosiak rendre válaszoltak (4. p.: 8-6).  A hazaiak könnyedén olykor könnyelműen játszottak, csak az első negyed utolsó két percében játszottak esélyeshez méltóan és a játékrész végére 10 pont lett az előnyük.  A második tíz percben biztosan tartotta előnyét a hazai csapat. (15. p.: 31-21).  Harris megszerezte első 3 pontosát, tetemesre nőtt a házigazdák előnye (16. p.: 40-23). Jött is a fővárosi időkérés, ami használt, mer felzárkózott a vendégcsapat. Egy technikai után az idegesen játszó Szabó már negyedik faultját gyűjtötte be,.

Fordulás után sem javult fel a ZTE játéka, eladott labdák, elkapkodott dobások jellemezték a játékát. Szerencsére  a TF is rendkívül gyengén dobott.  Öt perc alatt a ZTE mindössze hét pontot szerzett a sereghajtó ellen. (25. p.: 50-39).  Vendégek időkérése után tovább zárkózott a fővárosi csapat (29. p.: 56-53. A záró tíz perc elején jókor jött Szabó 3 pontosa, aki a második félidőt lehiggadva 4 faulttal játszotta végig. Pontosabbá vált támadásban a zalai csapat, s mindjárt nőtt az előnye (35. p.: 69-59).  A találkozó hajrájában a vendégek sorra adták el a labdákat, a ZTE könnyű kosarakat szerzett és végül biztossá vált győzelme.

Az utolsó helyezett TF ellen könnyelműen játszott a zalai csapat. Győzelmét főleg annak köszönheti, hogy a fővárosiak rendkívül gyengén, 32 százalékkal dobtak. Más csapatok ellen a TF ellen mutatott  játék kevés lesz a győzelemhez.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Az első 22 percben és az utolsó  háromban játszottunk tudásunknak megfelelően. A többi játékpercben viszont sok hibával.

Nagy Bálint, a TF másodedzője: - A mérkőzés bizonyos szakaszaiban jól játszottunk, utána előjöttek megszokott hibáink. Amiket az A-csoportban és egy jó csapat ellen nem szabd elkövetni.