2024.03.29., péntek - AgusztaZalaegerszeg időjárása

Minden jó, ha a vége jó

2018. november 17. szombat, 18:16
Zalakerámia ZTE KK - Atomerőmű SE Paks 99-98 (34-21, 20-28, 17-24, 28-25). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 1600 néző. Jv.: Papp, Farkas, Kulcsár.

ZTE: Ware (25/15), Thompson (20/6), Gliebov (10), Szabó (15/9), Agafanov (25). Csere: Gulyás (5/3), Doktor (3/3), Bagó, Papp, Durázi. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Paks: Ruják (5/3), Kovács (13/3), Evans (19/12), Eiligensfeld(13/3), Trajkovszki (8/3). Csere: Jevtovics (21), Faust (19/12). Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.

Mindkét csapat győzelmi kényszerrel lépett pályára az egymás utáni vereségeiket követően.

A találkozó elején felváltva vezettek a csapatok (2. p.: 7-3). Két perc után már a paksiaknál volt az előny (4. p: 10.-13). A kinti dobókat nem védték a csapatok, így hullottak a hárompontosok, a ZTE az első negyedben ötöt dobott. A hazaiak valamivel jobban védekeztek és tetemes előnyre tettek szert. Majd jöttek a fiatalok és kezdett fogyni az előny. A vendégek keményebb védekezésre váltottak, már Agafanov sem villogott annyira a palánkok alatt. Feljött a paksi csapat. (13. p.: 34-27). A zalai kosárcsendet Gulyás hárompontosa törte meg. A vendégek többször felzárkóztak egy pontra, de mindig jött Thompson és Ware egy-egy villanása, a félidőben vezetett a ZTE.

A nagy szünet után még jobban visszaesett támadásban a zalai csapat. Szabó begyűjtötte 4. személyi hibáját, de fegyelmezett játékkal végigjátszotta a találkozót. A Paks a harmadik játékrész közepén átvette a vezetést (24. p.: 58-59). A záró tíz perc elején egy ideig fej-fej mellett haladt a két csapat. (32. p: 75-75). A vendégek öt ponttal is vezettek már (36. p.: 83-88). A ZTE nem adta fel, szívósan tapadt ellenfelére, s a befejezés előtt egy másodperccel Gliebov duplájával megfordította a vesztésre álló találkozót.

Izgalmas mérkőzést játszott a két csapat, a Paks már győztesnek látszott, de a ZTE nem adta fel és nagy küzdelemben fordított.

A mérkőzést követően Szrecsko Szekulovics, a vendégek vezetőedzője felajánlotta lemondását.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője
: - Nagyon fontos volt számunkra a győzelem. A mérkőzés elején és az utolsó három percben játszottunk jól. Sikerünk ellenére a találkozó megmutatta hibáinkat is.

Szrecsko Szekulovics, a Paks vezetőedzője: - Sokadik összecsapás, amelyet a hajrában bukunk el. Többször megnyertük a mérkőzést, de a végén bosszantó hibákat követtünk el. Ismét fájdalmas vereséget szenvedtünk.