2024.04.25., csütörtök - MárkZalaegerszeg időjárása

Nem vallottak szégyent

2020. január 14. kedd, 08:26
NKE FCSM Csata – ZTE NKK 88-84 (26-17, 22-24,18-16,22-27). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Budapest, 300 néző. Jv.: Tóth, Pozsonyi, Horváth Cs.

Csata: Horváth B. (8/6), Lelik (17/9), Cannon (16/3), Fiskovec (35/18), Gustavson (12/3). Csere: Radocz, Boros. Vezetőedző: Tursics Krisztián.

ZTE: Nagy D. (10), Burkholder (23/12), Kovács G. (6/6), Boonstra (5/3), Horti (9). Csere: Keyona (23/3), Delics (8). Vezetőedző: Horváth Zsófia.

Gyengén kezdte a találkozót a zalai csapat, a fővárosiak pillanatok alatt elhúztak (8-0). A vendégek két perc után szerezték első kosarukat. A folytatásban a ZTE egyre jobban belelendült és felzárkózott (7. p.: 16-12). A negyed hajrája ismét a Csatáé volt, biztosan vezetett tíz perc után. A második negyed első öt percében a fővárosiak irányítottak. A játékrész közepétől lendült bele a zalai csapat (16. p.: 39-35). Egy időkérés után ismét nőtt a házigazdák előnye. (19. p.: 48-38). A csapatok folytatták a hagyományt a harmadik negyedben is, a hullámzás megmaradt a játékukban. Az elején a Csata elhúzott, a zalaiak felzárkóztak (25. p.: 56-53).  Majd ismét a házigazdák percei következtek (29. p.: 66-53). A zalai csapat azonban nem adta fel, fokozatosan dolgozta le hátrányát (37. p.: 78-74). Ekkor kapott egy technikait a ZTE, ami a legrosszabbkor jött. Burkholder 3 pontosával mindössze két pont volt a két együttes között, de a hazaiak is hármassal válaszoltak. A végén a ZTE triplája kimaradt, nyert a Csata.

A ZTE nagy küzdelemre késztette a jobb erőkből álló ellenfelét. Talán, ha nem engedik el többször a Csatát, a bravúr is elérhető lett volna.

Horváth Zsófia, a ZTE vezetőedzője: - Ha a mérkőzés elején nem engedjük el a Csatát, bravúrt is elérhettünk volna. Így is büszke vagyok a lányokra, mert egy nagyon jó mérkőzést játszottunk. Döntő volt, hogy a hazaiaknál volt egy extrán dobó játékos.