2024.04.20., szombat - TivadarZalaegerszeg időjárása

Tízpontos hátrányból fordítottak

2018. december 27. csütörtök, 18:33
Zalakerámia ZTE KK - Alba Fehérvár 89-83 (20-17, 17-27, 22-17, 30-22). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 2000 néző. Jv.: Papp, Ádám, Jakab.

ZTE: Ware (18), Gulyás,  Thompson (18/3), Szabó (15/3), Agafanov (22). Csere: Papp (9/9), Durázi (5), Doktor (2),  Kis, Bagó. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Alba: Tóth P. (5/3),  Keller I. (2), Freeman (17/3),  Lóránt (17/3),  Heath (11/3). Csere: Zeno (14/6),  Filipovity (7),  Bullock (5/3),  Cartwright (5), Peringer. Vezetőedző: Jesus Ramirez.

Az Alba szerezett vezetést, a ZTE azonban gyorsan fordított. (2. p.: 7-4). A hazaiak jól védekeztek, támadásaiknak pedig ritmusa volt (7. p.: 15-9). Jött a vendégek időkérése, ami használt,  a zalaiak főleg támadásban bizonytalanodtak el.  A fehérváriak jóval zártabban védekeztek, betörések után sem sikerült pontot szerezni a hazaiaknak. A második negyed elején egy 3 pontossal fordított az Alba (11.: p.: 20-22). Majd ismét feltámadt a ZTE és hat ponttal meglépett (14. p.: 30-24). Egy időkérés után megkezdte  a felzárkózást a vendégcsapat, a ZTE támadásban ismét elbizonytalanodott. Aztán újra a hazaiak percei következtek (17. p.: 35-30). A félidő hajráját nagyon elszúrta az egerszegi csapat,  a vendégek egy 13-0-ás rohammal fordítottak. Fordulás után nagyot küzdve  a zalai csapat megkezdte  a felzárkózást. Agafanov duplájával utolérte ellenfelét (23. p.: 50-50).  Hosszú perceken át fej-fej mellett haladt a két csapat, de két ponttal rendre a vendégek vezettek. A negyedik negyed elején ismét ellépett az Alba, ehhez kellett Zeno két triplája és duplája (34. p.: 61-71). Nem adta fel a hazai csapat, a zalai közönség űzte, hajtotta kedvenceit. Szabó triplája a felzárkózást, Papp harmadik hárompontosa már  a vezetést jelentette   számára (39. p:  79-77). A hajrát is jobban bírta a ZTE, jól büntetőzve nyerte  a találkozót.

Ismét felborította a papírformát a ZTE, az öt légióssal felálló vendégek ellen nagyot küzdve nyert. Ezúttal Agafanov, Thompson és Ware, a fiatalok közül pedig Papp nyújtott átlag feletti teljesítményt.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Hazai közönség előtt lehet rosszul játszani, de kikapni nem szabad. A mérkőzés során a záró negyed elején vesztettük el egy kissé a fonalat, a csapat nagyot küzdve ismét nyert. Mínusz tíz pontról is visszajöttünk a mérkőzésbe. Papp hárompontosai a legjobbkor jöttek.

Jesus Ramirez, az Alba vezetőedzője: -  Nagyon sajnálom, hogy egy szoros végjátékban kikaptunk. A csapat nem játszott rosszul. Vereségünk minden bizonnyal azt jelenti, hogy nem leszünk ott a Magyar Kupa nyolcas döntőjében.