Archivum
ZKSE sikerek a zánkai terepen
Az elmúlt hétvégén került megrendezésre Zánkán a XIII. "Nemzetközi 24 órás Mountainbike Váltóverseny", ami a jövő évi világbajnokság főpróbája is volt egyben.
Huszonnégy óra, 40 fok, 472 kilométer
Az idei évben közel hétszáz sportoló vett részt a megmérettetésen különböző kategóriákban. A versenynek idén is volt zalaegerszegi érdekeltsége. A férfiváltó kategóriában, a ZKSE színeiben induló csapat: Bruchner Tamás, Császár Norbert, Németh Péter, Polgár Szabolcs és Szabó Zoltán részvételével, a legerősebb mezőnyben a kiváló 6. helyezést érte el.
A női váltó kategóriában pedig, a négy zalai versenyzőt is felvonultató csapat - Chovanyecz Emese, Dávid Diána, Arany Médea (Zalegerszeg), Kiss Judit (Keszthely), Karácsonyi Ildikó (Kőszeg) és Felföldi Viktória (Veszprém) - az első helyen végzett. Az idei évben a versenyzőknek nem csak a kemény tereppel, a hatalmas porral kellett megküzdeniük, hanem a 40 fokos hőséggel is.
Szabó Zoltán versenyző lapunknak elmondta, hogy egy ilyen megmérettetésen az extrém terhelés miatt a fizikai felkészültség mellett mentálisan is erősnek kell lenni. A verseny egy előre kijelölt terepen zajlott, ami az idei évben hosszabb, nehezebb és technikásabb volt az előző évekhez képest. Nagyobb szintemelkedésekkel is meg kellett birkózni. Ennek ellenére a zalai férfi kerékpárosok 24 óra alatt 472 kilométert, a lányok pedig 413 kilométert teljesítettek.
A következő megmérettetés a csapatok számára a szeptemberi tíz órás terep-maraton lesz.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Zalaegerszeg és a biciklizés rajzpályázatGondos tervezés- Gondtalan nyaralás! Hogyan fizessünk a nyaralás alatt?Május 7-től partfal helyreállítás kezdődik a Bozsokihegyi úton Másodfokú meteorológiai riasztást adtak ki Zala vármegye területére80.000 forintért kellett meghalnia - Nyitott porták, nyitott szívek - Tavaszi portanyitogató a Zala-völgyébenTöbb zalaegerszegi helyszínen ültettek fát a VG Kft. munkatársaiVáltozik a zalaegerszegi helyi autóbusz-közlekedés április 26-tólA Fidesz-KDNP frakció a legfontosabb közgyűlési döntésekrőlTojáskeresés sok csokival a Göcseji Falumúzeumban -
rovatunk hírei
Kis képek és műhelytitkok - Nemes László kiállításaHorváth Csongor Gergő kiállítása a Liszt-iskolábanMészi 65 - kiállítás a Gönczi GalériábanBudaházi Tibor jubileumi kiállítása a Göcseji MúzeumbanVárosi Farsang 2025 - ZalaegerszegMágia a műanyag világban - Dana Puhosh tárlataElkezdődik a volt HEMO felújítása„Az én babám lakodalmast játszik” - népviseleti babák kiállításaÉvindító sajtótájékoztató és ajándékozás a levéltárbanTakács Ágnes alkotásaiból nyílt emlékkiállítás top 10
A ballagások napja volt a szerda ZalaegerszegenMásodfokú meteorológiai riasztást adtak ki Zala vármegye területéreRetro majális, kutya majális, azálea virágzás ZalaegerszegenA kígyó és az oroszlán címmel jelent meg Szalai Szimonetta első regényeZrínyi és Arany a magyarérettségi feladatai közöttMájus 7-től partfal helyreállítás kezdődik a Bozsokihegyi úton Titkos csalók: Célkeresztben a fiatalokGondos tervezés- Gondtalan nyaralás! Hogyan fizessünk a nyaralás alatt?Megújul a Lottó Ruhaház épülete a zalaegerszegi Deák térenSikeresen szerepeltek a zalaegerszegi gazdász hallgatók az 37. OTDK-n