Archivum
Irodalmi vetélkedő Pötrétén
Harmadik alkalommal rendezett kistérségi irodalmi vetélkedőt Pötréte önkormányzata, melyen a házigazda település mellett három község csapata vett részt. A rendezvényt József Attila születésének 108. évfordulója tiszteletére tartották.
Gáspár Károly, Pötréte polgármestere köszöntötte elsőként a megjelenteket. Mint mondta, örül annak, hogy ismét otthont adhatnak az irodalmi vetélkedőnek, melynek díjazásáról, vásárlási utalványokat felajánlva, helyi cégek gondoskodtak.
Vigh László országgyűlési képviselő arról beszélt, hogy az alaptörvény módosítása miatt újból jogtalan támadások sorozata éri az országot, a kormány azonban kiáll a magyar értékek mellett. Az ország jövője szempontjából fontosak a fiatalok, akik majd minden bizonnyal tovább viszik ezeket az értékeket.
Az irodalmi vetélkedőn teszteket töltöttek ki a fiatalok, hol született címmel játékos feladatot oldottak meg, majd villámkérdésekre válaszoltak. Magyar irodalmi ismereteiből Dióskál (alsó kép) bizonyult a legjobbnak, Pötréte a második, harmadik Misefa, negyedik Hahót csapata lett.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Megvannak a ZTE FC következő bajnoki mérkőzéseinek időpontjaiÚj burkolat a Szeliánszky Márta-iskola bejáratánálLégyott Zalaegerszegen - városi sétaHárom bajnoki cím a Zalaszám ZAC szenior atlétáitólAz eladósodás veszélyei- mérlegeljünk körültekintően hitelfelvétel előttÉvnyitó ünnepség a Deák Ferenc TechnikumbanIrodahelyiséget kapott a zalaegerszegi diákönkormányzatGázvezeték-felújítás és útlezárás a zalaegerszegi Mező utcábanHamarosan aszfaltozás kezdődik az Ady utcábanHosszú út vár a ZTE FC-re -
rovatunk hírei
Wolfpack 2025 Makettverseny és KiállításArte vita natura - a 32. GébArt Zalaegerszegi Nemzetközi Művésztelep zárókiállításaÉvfolyamtalálkozó a Pannon EgyetemenMúzeumok Éjszakája 2025Statárium- drámaelőadás a TörvényszékenXXIX. Göcseji Prószafesztivál a Gébárti-tónálÍgy éltünk a '80-as években - kiállítás a Göcseji MúzeumbanKitekintő - Frimmel Gyula grafikusművész kiállításaEsély Gála 2025Kis képek és műhelytitkok - Nemes László kiállítása top 10
Megnyílt a 2025-ös Vadpörkölt és Bor Fesztivál ZalaegerszegenAusztriai rezidensprogramon járt Tóth Norbert képzőművész121 éve született Keresztury Dezső, Zalaegerszeg díszpolgáraA székely atyafi és a magyar humorÉvnyitó ünnepség a Deák Ferenc TechnikumbanFelújítják a Hoffhalter utcát ZalaegerszegenVadpörkölt és Borfesztivál - Különleges élmények és jótékonysági pörköltfőzésFerenczy Béni-díjban részesült Horváth László szobrászművészTetőfelújítás és ablakcsere a VásárcsarnokbanMegújult környezetben indult a tanév az Izsák Imre iskolában