Archivum
Korszerű labor épül a Kölcseyben
Korszerűsödik a zalaegerszegi Kölcsey Ferenc Gimnázium természettudományos laborja. Az iskola sikeresen szerepelt a TÁMOP "Természettudományos oktatás eszközrendszerének és módszertanának fejlesztése" című pályázatán, így a régi kémia és fizika labor helyén egy új, korszerű, 21. századi oktatóterem, tanári szoba és szertár épülhet. A projektnyitó rendezvényen Gyutai Csaba polgármester elmondta: több mint 305 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert az intézmény, ami nem csak a labor fejlesztését foglalja magába.
Bővül a természettudományos oktatás eszközrendszere
A projektnek vannak úgynevezett "soft" elemei is, amik szakkörök lebonyolítására, a pedagógusok továbbképzésére, és tudományos programok szervezésére adnak lehetőséget. Mint fogalmazott: a Kölcseyben eddig is magas színvonalú volt a természettudományos oktatás, a beruházással azonban tovább javul az oktatás feltételrendszere. Új bútorok, táblák, mobilfal, valamint technikai eszközök kerülnek a laborba, emelve az ott folyó kísérletező és tudományos munka színvonalát.
Balaicz Zoltán alpolgármester, a körzet önkormányzati képviselője hozzátette: annak ellenére, hogy az oktatási intézmények állami irányítás alá kerültek, a város továbbra is fontosnak tartja az iskolák anyagi támogatását; az idei költségvetésben 100 millió forintot különítettek el erre a célra.
A beruházás részleteiről, és az összehangolt, sokszereplős munkáról Tarsoly Gabriella műszaki előkészítő, és Velkey Péter humánigazgatási osztályvezető, projektmenedzser is beszámolt. Elhangzott: az eredeti tervek szerint szeptemberben szerették volna átadni a labort, ám a beruházás végső dátumát több ok miatt áprilisra módosították. Most már az ütemterv szerint haladnak, így nem egészen két hónap múlva birtokba vehetik a diákok a felújított oktatótermet.
Pozsik Lajos, az iskola tanára, a labor vezetője elmondta: a beruházás a természettudományos oktatás 21. századi modernizációját hozza el az iskolába. Remélik, hogy az új, színvonalas terem sok gyerekkel megszeretteti a természettudományos tantárgyakat, mert a tapasztalatok alapján sajnos azt kell mondani, hogy diákok nem eléggé motiváltak e terén. Remélik, hogy több fiatal érdeklődését sikerül így felkelteni.
A vendégeket Szűcs Gergely igazgató, és Schneider János igazgatóhelyettes kalauzolta a beruházási területen. Mint elmondták: az új labor nemcsak kölcseys diákokat fogad majd, hiszen a pályázat értelmében 10 iskolát is vendégül látnak, akiknek 300 órában lesz lehetőségük a speciális oktatóterem adottságait kihasználni.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
80.000 forintért kellett meghalnia - Nyitott porták, nyitott szívek - Tavaszi portanyitogató a Zala-völgyébenTöbb zalaegerszegi helyszínen ültettek fát a VG Kft. munkatársaiVáltozik a zalaegerszegi helyi autóbusz-közlekedés április 26-tólA Fidesz-KDNP frakció a legfontosabb közgyűlési döntésekrőlTojáskeresés sok csokival a Göcseji FalumúzeumbanZalaegerszeg fejlődött a legdinamikusabban 2014-2024 közöttSzombaton húsvéti piac lesz Zalaegerszegen, sonkakóstolóvalNagypénteken is nyitva lesz a zalaegerszegi VásárcsarnokTöbbször reggelizne a magyar úgy, mint húsvétkor, de nincs rá ideje -
rovatunk hírei
Atlétikai hírek a szezon végén top 10
A ballagások napja volt a szerda ZalaegerszegenRetro majális, kutya majális, azálea virágzás Zalaegerszegen