Archivum
Nőtt az álláskeresők száma a megyében
Több mint 2 900-zal nőtt januárban az álláskeresők száma Zala megyében – közölte Borsos József, a Zala Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központjának igazgatója az MTI-vel.
Az év első hónapjában 19 238 munkanélkülit tartottak nyilván a kirendeltségeken, mintegy 1 500-zal többet, mint egy évvel korábban. Az idényjellegű, szezonális munkák hiánya miatt a korábbi években is emelkedett januárban az álláskeresők száma. Ez idén is meghatározó volt, de a létszámleépítések, valamint a közfoglalkoztatás megszűnése miatt is sokan kerültek vissza a nyilvántartásba. A közfoglalkoztatás előkészítése, szervezése már folyamatban van, de a tényleges foglalkoztatás még nem indult be.
Januárban 4 ezer álláskeresőt regisztráltak a kirendeltségeken, közülük 1700-an segéd- vagy alkalmi munkásként dolgoztak korábban.
Január végén a gazdaságilag aktív népesség 14,5 százaléka volt regisztrált álláskereső Zala megyében, míg egy hónappal korábban 12,5 százalék volt a munkanélküliségi ráta. Az álláskeresők aránya Zalaegerszeg, Lenti és Keszthely térségében a legalacsonyabb, 12–13 százalék közötti, míg Letenye és Zalaszentgrót térségében a mutató meghaladja a 20 százalékot. A munkáltatók – az előző évekhez hasonlóan – az idén januárban is lényegesen kevesebb új álláshelyet jelentettek be, mint a korábbi hónapokban.
Elsősorban a támogatott álláshelyek száma esett vissza; az év első hónapjában 500 (ezek közül 440 volt támogatott) új álláshelyet jeleztek a kirendeltségeken, míg tavaly januárban 800 új munkahely volt a megyében. A legnagyobb kereslet, mintegy 1,7 ezer álláslehetőség a segéd- vagy alkalmi munkára irányult, kisebb létszámban pedig pénzügyi tanácsadókat, húsfeldolgozókat, bolti eladókat tehergépkocsi-vezetőket, szerszámkészítőket, kárpitosokat és forgácsolókat kerestek a munkaadók.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Megvannak a ZTE FC következő bajnoki mérkőzéseinek időpontjaiÚj burkolat a Szeliánszky Márta-iskola bejáratánálLégyott Zalaegerszegen - városi sétaHárom bajnoki cím a Zalaszám ZAC szenior atlétáitólAz eladósodás veszélyei- mérlegeljünk körültekintően hitelfelvétel előttÉvnyitó ünnepség a Deák Ferenc TechnikumbanIrodahelyiséget kapott a zalaegerszegi diákönkormányzatGázvezeték-felújítás és útlezárás a zalaegerszegi Mező utcábanHamarosan aszfaltozás kezdődik az Ady utcábanHosszú út vár a ZTE FC-re -
rovatunk hírei
Wolfpack 2025 Makettverseny és KiállításArte vita natura - a 32. GébArt Zalaegerszegi Nemzetközi Művésztelep zárókiállításaÉvfolyamtalálkozó a Pannon EgyetemenMúzeumok Éjszakája 2025Statárium- drámaelőadás a TörvényszékenXXIX. Göcseji Prószafesztivál a Gébárti-tónálÍgy éltünk a '80-as években - kiállítás a Göcseji MúzeumbanKitekintő - Frimmel Gyula grafikusművész kiállításaEsély Gála 2025Kis képek és műhelytitkok - Nemes László kiállítása top 10
Megnyílt a 2025-ös Vadpörkölt és Bor Fesztivál ZalaegerszegenAusztriai rezidensprogramon járt Tóth Norbert képzőművész121 éve született Keresztury Dezső, Zalaegerszeg díszpolgáraA székely atyafi és a magyar humorÉvnyitó ünnepség a Deák Ferenc TechnikumbanFelújítják a Hoffhalter utcát ZalaegerszegenVadpörkölt és Borfesztivál - Különleges élmények és jótékonysági pörköltfőzésFerenczy Béni-díjban részesült Horváth László szobrászművészTetőfelújítás és ablakcsere a VásárcsarnokbanMegújult környezetben indult a tanév az Izsák Imre iskolában