Archivum
Az első idegenbeli siker
BKV Előre - ZTE FC 1-3 ( 1-2). NB II-es labdarúgó mérkőzés. Budapest, 100 néző. Jv.: Kovács G. Gólszerzők: Kiss (39. p.), illetve Budovinszky (20. p.), Szalai (30. p.), Grbics (47. p.)
ZTE: Jahics - Kocsárdi, Budovinszky, Kovács, Hajdú (Tóth P. 46. p.) - Simonfalvi, Máté, Szalai (Kocsis 83. p.), Grbics (Juhász 89. p.), Frizoni - Pavicsevics. Vezetőedző: Preisinger Sándor.
Nagy hazai helyzettel indult a találkozó. az első 20 percben inkább a BKV Előre veszélyeztetett. A ZTE a 20. perc végén megszerezte a vezetést, amelyet gyorsan megduplázott. A folytatásban bebiztosíthatta volna győzelmét, de játékosai több 100 százalékos helyzetben hibáztak. Helyette jött a fővárosiak szépítő gólja. Szünet után góllal nyitott a ZTE, s folytatásban taktikusan játszva, a labdát megtartva megőrizte előnyét. A látottak alapján megérdemelt vendégsiker született, amely ebben a bajnokságban az első volt idegenben.
Vélemények:
Simonfalvi Gábor, a ZTE játékosa: - Végig jól játszottunk, rákényszerítettük akaratunkat a fővárosiakra. A hazaiak célja a mi játékunk lerombolása volt. Hosszan előre vágott labdákkal próbáltak veszélyeztetni, kevés sikerrel.
Németh Ottó technikai vezető: - Végig rákényszerítettük akaratunkat a hazaiakra, helyenként jól játszva megérdemelten nyertünk.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Tisza kongresszus Nagykanizsán - ismertették a párt főbb programjaitEgerszeg Kártya átvételMagyar-kínai autóipari fejlesztési és validációs központ létesülhet Zalaegerszegen Kerékpárút épül Bak és Zalaapáti között15 éremmel zárták a legfiatalabb úszók bajnokságát a Zalaco-ZÚK versenyzőiA Leicester City lesz a Zete Fieszta vendégeSzakaszos útzár a zalaegerszegi Kossuth utcában, teljes lezárás a Bajcsy-Zsilinszky térenHidegfront hoz felfrissülést, fejfájás, migrén jelentkezhetKét fiatal légióssal erősít a ZTE FCNyaralás fenntarthatóan, költséghatékonyan -
rovatunk hírei
Egerszeg Búcsú 2025.Egy hét a Berkenyésben - Falusi vendégasztal ZalalövőnFénybe zárt harmónia14. Hottói BábparádéDombérozzunk a Piacon!//IX. Göcseji DombérozóKutyás délelőtt a KutyAngyalokkalHarcsa Veronika, Gyémánt Bálint duó/KeszthelyFest 2025Krimi a javából - interaktív nyomozós városnéző sétaHrutka Róbert: Láthatatlan szépségLaZala 24 órás jótékonysági futás a Koraszülöttmentő és Gyermekintenzív Alapítvány javára top 10
Bezárt a Club PopUp Underground, kiárusították a készletetTrópusi lepkéket nevel a 10 éves zalaegerszegi fiúIdén is nagy sikerrel rendezték meg a filmzenei koncertetNegyven éve végeztek: jubileumi találkozót tartottak PSZF egykori hallgatói Szakaszos útzár a zalaegerszegi Kossuth utcában, teljes lezárás a Bajcsy-Zsilinszky térenLemezfelvétel a Göcseji Falumúzeum Klügel-orgonáján Harmincöt évvel ezelőtt térhettek vissza a ferencesek zalaegerszegi kolostorukbaNegyvenéves Zalaegerszeg jelképe, a tulipános szökőkútKomplex népi kézműves alkotótábor a Gébárti-tónálVega est - Integetés az űrállomásnak és Kapu Tibornak