Archivum
A gyakorlaton van a hangsúly
A TIT Öveges József Ismeretterjesztő és Szakképző Egyesület a Társadalmi Megújulás Operatív Program (TÁMOP) keretében – a „Zala Új Gyöngyei: Műveltség és Tudás” című pályázata sikeresen szerepelt. Ennek egyik fő eleme a kulturális menedzsmentképzés, melyre közel hetvenmillió forintot hívhatott le a szervezet. Mint Gazsó Sándor ügyvezető igazgatótól megtudtuk, négyszer 25 fő képzésére kaptak lehetőséget. A második tanfolyamon részt vevők az elmúlt héten vehették át a Tanúsítványt. A nyári 180 órás tanfolyamon 43-an vettek részt.
Tanúsítványt vettek át a kulturális menedzsmentképzésen végzett hallgatók
– Eltérően a TIT-es tanfolyamoktól, most nem OKJ-s képzésről van szó. A menedzsmentképzés célja a kulturális szakterületen dolgozók szemléletének megújítása, a stratégiai gondolkodásmód kialakítása, valamint a gazdálkodási és menedzsertípusú ismereteik növelése. A tanfolyamon részt vevők általános kultúraelméletet, vezetéselméletet, pályázatírás és lebonyolítás alapjait, valamint a kultúra gazdaságtanát tanulták, és mind a négy modulból sikeres vizsgát is tettek.
A legfontosabb célunk az volt, hogy a gyakorlatban hasznosítható ismereteket szerezzenek a tanfolyam hallgatói. A Tanúsítvány is ezt igazolja: korszerű, akkreditált képzés keretében szerezték meg a legújabb módszereket. Kulcsszavaink is az ismeretek, módszerek és gyakorlat – mondta Gazsó Sándor.
A tanfolyamot befejezők közül Sgánecz Magdolna, a pénzügyi és számviteli főiskolán végzett, és mivel nem sikerült munkát szereznie az államvizsga után, úgy döntött, részt vesz a menedzsmentképzésen.
– Nagyon hasznos volt ez a 180 óra, különösen az, hogy részletesen megismerkedtünk a pályázatírás lehetőségeivel. Ma már az lesz sikeres, aki tud jó pályázatokat írni. Hasznos dolgokat tanultunk itt a TIT-ben, örülök, hogy nem hagytam ki ezt a lehetőséget. Könnyebben boldogulok a pályázatok világában – mondta.

Tóth Enikő, a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaság-tudományi Karának negyedéves hallgatója.
– A pályázatírással, egy pályázat összeállításával kapcsolatban szereztem olyan gyakorlati tudást, ami a későbbiekben hasznos lesz számomra. Egy héten két alkalommal tartották a tanfolyamot, ami azért is jó volt, mert sokat beszélgettünk, tapasztalatokat szereztünk, ötleteket kaptunk a kulturális menedzsmentképzés területéről – tette hozzá.
A tanúsítványt átadó ünnepségen megtudtuk még: e képzési formában pedagógusok, népművelők és az egyéb kulturális területen dolgozók vettek részt, illetve akik a jövőben ezen a területen szeretnének munkát vállalni.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
A Városi Ügyfélszolgálati Iroda tájékoztatásaMájus 25-én gyermeknap a VizslaparkbanDiáknapot szerveztek a Deák-technikum tanulóiZEGINFO: Bali Zoltán és Gecse Péter sajtótájékoztatója a közgyűlési döntésekrőlBelvárosi időutazás: Zalaegerszeg 1885-ben Létrejött a ZalaZone AlapítványFejlesztik a közvilágítást a Petőfi utcábanEurópa nap a zalaegerszegi Európa térenParkoló felújítás a Jákum utcábanZalaegerszeg és a biciklizés rajzpályázat -
rovatunk hírei
Mertek nagyot tenni!Vonósok, pengetősök közelségébenA lengyel filmrendező emlékéreIrathalmazból levéltárJátszótér a múzeumbanSikeres diákfotósokIsmét szüreti vigasságNegyven éves a közgazdász képzésAz epikus szerző és a meseíróCsak Rómeó és Júlia top 10
A ballagások napja volt a szerda ZalaegerszegenMegújul a Lottó Ruhaház épülete a zalaegerszegi Deák térenEgészséges Zalaegerszeg: együttműködési megállapodás az önkormányzat és a kórház közöttHolland kerékpáros tanulmányúton járt Bali ZoltánMásodfokú meteorológiai riasztást adtak ki Zala vármegye területéreMosoly, tehetség, elfogadás – így szólt az idei Esély GálaSzakmai nap a könyvtárak jelenkori kihívásairólOrgona-trombita koncert Zalaegerszegen és NagykapornakonRetro majális, kutya majális, azálea virágzás ZalaegerszegenKönyvtári kihívás az olvasás népszerűsítéséért