Archivum
Fellendíteni a gyógyturizmust
A Magyar Fürdőszövetség a közelmúltban sajtótájékoztatót tartott a hazai fürdők helyzetéről végzett felméréséről és javaslatairól, amelyeket készülve 2011-re, a hazai egészségturizmus évére, a honi egészségturizmus versenyképességének javítására nyújtottak be a kormánynak.
A Magyar Fürdőszövetség szándéka
Mint Vancsura Miklós, a szövetség ügyvezető elnöke elmondta, elkötelezett híve a komplex balneológiának, a gyógyfürdő-kultúrának, és biztos abban, hogy gyógyvizeink révén képesek vagyunk Európa szanatóriuma lenni. A fejlődésnek a fürdők a „kovászai”, ám éppen hogy túlélik a jelenlegi helyzetet. A Magyar Fürdőszövetségnek 92 rendes, és mintegy 50 pártoló tagja van.
Az elkészült helyzetértékelés ismerteti, hogy 385 működő termál, illetve gyógy-, és strandfürdő van az országban, közülük 70 minősített gyógyfürdő és 13 minősített gyógyhely. A nemzetközi jelentőségű fürdőink látogatóforgalma tavaly meghaladta a 9,5 milliót, az országos és regionális jelentőségű fürdőinkben további 9-10 millió vendéget regisztráltak. Mintegy 8000 a foglalkoztatottak száma, a nettó árbevétel 50 milliárd, a befizetett adó pedig 18 milliárd. A leglátogatottabb városainkban, szinte kivétel nélkül, fürdőlétesítmény található.
Ezek hatására szállodai és minőségi vendéglátás-fejlesztés, infrastrukturális beruházások indulnak, munkahelyek teremtődnek. A szolgáltatásaik között fontos szerepe van a gyógyításnak és a rehabilitációnak. Az Országos Egészségügyi Pénztár finanszírozása azonban csökken, jelenleg 3,8 milliárd forint a támogatás, ez a kezelések számának csökkenéséhez vezet, az üzemeltetési gondokon kívül súlyos károkat okoz a népegészségügy területén.
A Magyar Fürdőszövetség kezdeményezi augusztus 13-ára a „Strandok éjszakáját”. Az időpont kiválasztásában az játszott szerepet, hogy ezen az éjszakán látható a leglátványosabb égi jelenség, a nagy augusztusi csillaghullás, a Perseida meteorraj. Szeretnék megnyerni minél több strand csatlakozását. Tervezik, hogy ezen a napon országos játékot indítanak, rádiós kívánságműsorral, 1000 forintért megvásárolható regisztrációs kártyával, amellyel 5 különböző helyszínen 25 százalékos kedvezményt kaphatnak a belépőjegy árából szeptember 30-ig, októberben pedig sorsoláson vesznek részt a kártyavásárlók, amelyen egész éves fürdőjegyeket lehet nyerni.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Belvárosi időutazás: Zalaegerszeg 1885-ben Létrejött a ZalaZone AlapítványFejlesztik a közvilágítást a Petőfi utcábanEurópa nap a zalaegerszegi Európa térenParkoló felújítás a Jákum utcábanZalaegerszeg és a biciklizés rajzpályázatGondos tervezés- Gondtalan nyaralás! Hogyan fizessünk a nyaralás alatt?Május 7-től partfal helyreállítás kezdődik a Bozsokihegyi úton Másodfokú meteorológiai riasztást adtak ki Zala vármegye területére80.000 forintért kellett meghalnia - -
rovatunk hírei
1000 üdvözlőlap és meghívó Verdák: Al Barátokra lel101 híres bombázó Traffipax infó 2016.Július 20.Páka szerethető, élhetőSármellék sikereiNaperőmű létesülhet Söjtörön"Amerikából jöttünk, 25 érmet hoztunk!” Tavat kerülő vesebetegekKöszöntötték az 500 ezredik ügyfelet top 10
A ballagások napja volt a szerda ZalaegerszegenMegújul a Lottó Ruhaház épülete a zalaegerszegi Deák térenEgészséges Zalaegerszeg: együttműködési megállapodás az önkormányzat és a kórház közöttMásodfokú meteorológiai riasztást adtak ki Zala vármegye területéreHolland kerékpáros tanulmányúton járt Bali ZoltánSzakmai nap a könyvtárak jelenkori kihívásairólRetro majális, kutya majális, azálea virágzás ZalaegerszegenMosoly, tehetség, elfogadás – így szólt az idei Esély GálaA kígyó és az oroszlán címmel jelent meg Szalai Szimonetta első regényeKönyvtári kihívás az olvasás népszerűsítéséért