Archivum
Minden a gyermekekért történik
Czunyiné dr. Bertalan Judit volt a vendége a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ Zalaegerszegi Tankerülete és a Zala Megyei Pedagógiai Intézet szervezte tanévnyitó konferenciának. A köznevelésért felelős államtitkár többek között a köznevelés átalakításának céljairól, a tantermek, tanuszodák, tornatermek, valamint az óvodák fejlesztési programjáról tájékoztatta a jelenlévő pedagógusokat a Városi Hangverseny- és Kiállítóteremben.
Megyei tanévnyitó konferencia Zalaegerszegen
Elöljáróban elmondta, az iskolák napi működését segítendően az oktatásirányításhoz kapcsolódó adatszolgáltatást a KLIK fogja végezni, az iskolaigazgatók felszabadulva az adminisztrációs terhektől a jövőben minden energiájukkal a tartalmi munkára koncentrálhatnak. Hozzátette, a köznevelési reform végső célja a széttagolt, különbözői fenntartói működésben lévő magyar közoktatási rendszer alkalmassá tétele annak érdekében, hogy egyforma lehetőségek álljanak rendelkezésre a gyermekek számára a tudás megszerzéséhez, amellyel az életben majd boldogulni tudnak. Egy iskola tartalmi és infrastrukturális keretrendszere ugyanis nem függhet az önkormányzat költségvetési helyzetétől, éppen ezért kell a különbözőségeket kiegyenlíteni, és esélyteremtő funkciókat biztosítani az intézményeknek, hangsúlyozta. Mint fogalmazott, nem vagyunk még a folyamat végén, hiszen egy esztendő áll szemben az eltelt húsz esztendővel, amikor is az önkormányzatoknak, mint fenntartóknak a folyamatos normatíva-csökkenés mellett kellett életben tartani intézményeiket. A köznevelés átszervezésének másik fontos stratégiai célja, hogy a család pénztárcájától se függjön az, milyen lehetőségeik adódnak a gyerekeknek az iskolaválasztásra, a továbbtanulásra.
A 2014/15-ös tanévtől 1501 iskolában kezdenek el tanítani kísérleti tankönyvekből. Czunyiné Dr. Bertalan Judit ezzel kapcsolatban elmondta, a fejlesztés lényege, hogy a programban résztvevő pedagógusok tapasztalatait, javaslatait beépítik a következő esztendőben a tankönyvek tartalmi, módszertani részébe, a harmadik évben pedig elkészítik e tankönyvek digitális változatát, ami nem azonos a digitális táblákhoz korábban vásárolt tananyagokkal.
A köznevelési államtitkár beszámolt a tízmilliárd forintos országos köznevelési infrastruktúrafejlesztési programról, melyben 3-3 milliárd forintot uszodaépítésre, tornaterem-építésre, tanterembővítésre, 1 milliárdot pedig óvodafejlesztésre fordítanak.
– Minden a gyermekekért történik – fogalmazott – az iskolában elsősorban a gyermekek a fontosak, értük zajlik a tananyagfejlesztés és az infrastruktúra megújítása is.
A rendezvényt Pácsonyi Imre tankerületi igazgató nyitotta meg. Többek között elmondta, szeptembertől újabb szakaszát vezetik be a pedagógus-életpályamodellnek, ami nem csak megbecsülésben, de anyagiakban is előrelépést jelent. Jelezte, megkezdte működését a Nemzeti Pedagógus Kar, s külön öröm Zala megye számára, hogy az országos etikai bizottság elnökének Stárics Rolandot, a Zrínyi-gimnázium tanárát választották.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Megvannak a ZTE FC következő bajnoki mérkőzéseinek időpontjaiÚj burkolat a Szeliánszky Márta-iskola bejáratánálLégyott Zalaegerszegen - városi sétaHárom bajnoki cím a Zalaszám ZAC szenior atlétáitólAz eladósodás veszélyei- mérlegeljünk körültekintően hitelfelvétel előttÉvnyitó ünnepség a Deák Ferenc TechnikumbanIrodahelyiséget kapott a zalaegerszegi diákönkormányzatGázvezeték-felújítás és útlezárás a zalaegerszegi Mező utcábanHamarosan aszfaltozás kezdődik az Ady utcábanHosszú út vár a ZTE FC-re -
rovatunk hírei
Wolfpack 2025 Makettverseny és KiállításArte vita natura - a 32. GébArt Zalaegerszegi Nemzetközi Művésztelep zárókiállításaÉvfolyamtalálkozó a Pannon EgyetemenMúzeumok Éjszakája 2025Statárium- drámaelőadás a TörvényszékenXXIX. Göcseji Prószafesztivál a Gébárti-tónálÍgy éltünk a '80-as években - kiállítás a Göcseji MúzeumbanKitekintő - Frimmel Gyula grafikusművész kiállításaEsély Gála 2025Kis képek és műhelytitkok - Nemes László kiállítása top 10
Megnyílt a 2025-ös Vadpörkölt és Bor Fesztivál Zalaegerszegen121 éve született Keresztury Dezső, Zalaegerszeg díszpolgáraA székely atyafi és a magyar humorÉvnyitó ünnepség a Deák Ferenc TechnikumbanFelújítják a Hoffhalter utcát ZalaegerszegenTetőfelújítás és ablakcsere a VásárcsarnokbanVadpörkölt és Borfesztivál - Különleges élmények és jótékonysági pörköltfőzésMegújult környezetben indult a tanév az Izsák Imre iskolábanAusztriai rezidensprogramon járt Tóth Norbert képzőművészJótékonysági nap az AquaCityben - 19 millió forint gyűlt össze a Szent Rafael Kórház javára