Archivum
A Szentendrei Régi Művésztelep mesterei és mai alkotói
A Magyar Örökség-díjas szentendrei régi művésztelep alapító és mai alkotóinak bemutatkozása.
A Szentendrei Régi Művésztelep mesterei és mai alkotói
A Szentendrei Régi Művésztelep 1928-ban alakult Szentendrei Festők Társasága címmel.
1997-ben a régi művésztelepen dolgozó 13 művész megalapította a Szentendrei Festők Társaságának utódszervezetét, a Szentendrei Régi Művésztelep Kulturális Egyesületet, vállalva egy országos jelentőségű történeti-kulturális érték megőrzését, valamint annak a szellemi örökségnek az ápolását, amely a szentendrei képzőművészet legfontosabb hagyományait kívánja folytatni.
"Az általuk alapított művésztelep olyan töretlen erővonalat képvisel nem csak a hazai művésztelepek történetében, hanem a magyar képzőművészetben is, mely felbecsülhetetlen kincs az értékrendjétől megfosztott és szétzilált kortárs művészetben."
A kortárs képzőművészet propagálása felvállalt feladata a Balatoni Múzeumnak: évtizedek óta jelentős képzőművészeti tárlatokat rendez, hisz 1971-ben nyílt meg az első Balatoni Kisgrafikai Biennále, 1989-óta állandó tárlata van Halápy Jánosnak, a Balaton festőjének. 2010-ben indult útjára az első Balatoni Festészeti Biennále.
Magyarországon 2002 óta ünnepeljük a Magyar Festészet Napját, melynek időpontja október 18. Azért ez a nap, mert ekkor van Szent Lukács névnapja, aki évszázadok óta a festők védőszentje. Bráda Tibor festőművész kezdeményezésére lett ez a nap a Magyar Festészet Napjának ünnepe.
A cél az volt, hogy a kortárs festészet egyre szélesebb közönséghez jusson el; a hozzá kapcsolódó társművészetek, mint a zene, tánc emelik a fesztivál színvonalát.
Idén a Szentendrei Régi Művésztelep alapítói és mai alkotói szerepelnek a kiállításon. Ugyancsak hagyomány már a tárlathoz kapcsolódó rajzos foglalkozás gyerekek részére, mely idén november 4-én kerül megrendezésre.
A kiállító művészek:
Alapító tagok: Barcsay Jenő, Czóbel Béla, Korniss Dezső, Kondor Béla, Bánáti Sverák József, Bánovszky Miklós, Heintz Henrik, Jeges Ernő, Paizs Goebel Jenő.
Mai alkotók: Aknay János, Bartl József, Baska József, Buhály József, Haász István, Kiss Zoltán László, Rényi Katalin, Rác András, Szakács Imre, Szikora Tamás, Szirtes János, Tzortzoglou Georgios.
További információk:
Balatoni Múzeum
8360 - Keszthely
Múzeum utca 2.
Nyitva tartás: XI.1-IV.30.: K-Szo 9-17
V.1-X.31.: K-V 10-18
Tel.: +36 (83)312-351
balatoni.keszthely@museum.hu
titkarsag@balatonimuzeum.hu
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Takács Nóra bronzérmet szerzett az EYOF-onIszapmederbe esett lovon segített a szolgálaton kívüli rendőrAszfaltozás a zalaegerszegi Kossuth utcábanAugusztus 6-ig várják a csapatok jelentkezését az AquaCity főzőversenyéreElőször rendeztek strandkézilabda tornát az Aquacity-benHamarosan kiderülnek a felvételi ponthatárokVersenyképesség és hatékonyság - kerekasztal-beszélgetés a kamaránálLezárják a Kossuth Lajos utca Berzsenyi Dániel- és Petőfi utca közötti szakaszátJúlius 21-től szegélycsere Zalaegerszegen, a Budai Nagy Antal utcábanTisza kongresszus Nagykanizsán - ismertették a párt főbb programjait -
rovatunk hírei
1000 üdvözlőlap és meghívó Verdák: Al Barátokra lel101 híres bombázó Traffipax infó 2016.Július 20.Páka szerethető, élhetőSármellék sikereiNaperőmű létesülhet Söjtörön"Amerikából jöttünk, 25 érmet hoztunk!” Tavat kerülő vesebetegekKöszöntötték az 500 ezredik ügyfelet top 10
Nyáron az öntözés miatt ötven százalékkal növekszik a vízfogyasztásHamarosan kiderülnek a felvételi ponthatárokBezárt a Club PopUp Underground, kiárusították a készletetTrópusi lepkéket nevel a 10 éves zalaegerszegi fiúÉrettségi tétel lett Balaton László és a Göcseji DombérozóIdén is nagy sikerrel rendezték meg a filmzenei koncertetMegújult az Ady utca egyik helyi védettség alatt álló lakóházaNegyven éve végeztek: jubileumi találkozót tartottak PSZF egykori hallgatói Brád András divattervezőre emlékeznek az átépülő Ruhagyár homlokzatán?Szakaszos útzár a zalaegerszegi Kossuth utcában, teljes lezárás a Bajcsy-Zsilinszky téren