Archivum
Az önszabályozó tanulást segíti
A szakképzés eredményességének fokozása, a munkaerő-piaci pozíciók, a munkába állás esélyeinek növelése egyaránt célja annak a projektnek, melyet az Észak-zalai Területi Integrált Szakképző Központ (TISZK) valósít meg a zalaegerszegi Csány László Közgazdasági Szakközépiskolában. A 12 megyei középfokú oktatási intézményt tömörítő TISZK támogatást nyert a TÁMOP-kiíráson szervezete fejlesztéséhez, melyről nyitókonferencián tájékoztatták az érdeklődőket.
Tiszk-projekt a Csány-szakközépiskolában
A Csány-szakközépiskola integrálásához nyújt segítséget a pályázaton elnyert 228 millió forint támogatás, melynek segítségével korszerű szakképzési hálózat kiépítése is megvalósul a TISZK-en belül, mondta el Englert Tamás. Az Észak-zalai TISZK ügyvezető igazgatója, valamint dr. Medvegy Tilda (képünkön), az Oktatási Hivatal Nyugat-dunántúli Regionális Igazgatóságának vezetője a szakképzés megújításának szükségességéről, a helyi gazdaság igényeihez alkalmazkodó, gyakorlatorientált szakképzés megteremtésének fontosságáról is beszéltek a projekt kapcsán.

Helyre kell állítani a szakképzés becsületét, mely az oktató-nevelő munka, a tananyag és követelményrendszer fejlesztését, valamint a tanulók motiváltságának növelését egyaránt megköveteli – hangsúlyozta Tolvaj Márta vezető projektmenedzser. A projekt eredményeként arra is számítanak, hogy a szakképzés jobban igazodhat a munkapiac igényeihez, és a jövőben nem a munkanélkülieket „ontja”, miközben álláshelyek maradnak betöltetlenül a hiányszakmákban, tette hozzá.
A szakképzés rengeteg kihívás előtt áll, így szemléletváltás is szükséges, hogy elősegítse a megújulást. A továbbképzés során a pedagógusok olyan társas és szociális kompetenciákra tesznek szert, mellyel a tanulási és magatartási problémákat kezelni tudják. Más oldalról külső szakembereket – pszichológust, mentálhigiénés munkatársat kínálunk segítségül a gyerekeknek, amely lehetőség online-tanácsadásban is elérhetővé válik számukra – mondta el a projekt részleteiről Nemes Ferenc szakmai vezető.
Mint fogalmazott, mivel az infokommunikáció az oktatásban, a tananyag és tudásmenedzsment fejlesztésében is megnyilvánul, az iskola a felsőoktatás előszobájává válhat, ahol már nem egy személyhez, egy tanárhoz kötött a tudás megszerzése, hanem egy önállóan használható, korszerű informatikai eszközrendszerhez, mely a motiváltságot is növeli. Ez az önszabályozó tanulás lényege, mely a tanulási képesség fejlesztésével abban is segíti a diákokat, hogy a szükséges tudást a leghatékonyabban sajátíthassák el.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
A Városi Ügyfélszolgálati Iroda tájékoztatásaMájus 25-én gyermeknap a VizslaparkbanDiáknapot szerveztek a Deák-technikum tanulóiZEGINFO: Bali Zoltán és Gecse Péter sajtótájékoztatója a közgyűlési döntésekrőlBelvárosi időutazás: Zalaegerszeg 1885-ben Létrejött a ZalaZone AlapítványFejlesztik a közvilágítást a Petőfi utcábanEurópa nap a zalaegerszegi Európa térenParkoló felújítás a Jákum utcábanZalaegerszeg és a biciklizés rajzpályázat -
rovatunk hírei
Mertek nagyot tenni!Vonósok, pengetősök közelségébenA lengyel filmrendező emlékéreIrathalmazból levéltárJátszótér a múzeumbanSikeres diákfotósokIsmét szüreti vigasságNegyven éves a közgazdász képzésAz epikus szerző és a meseíróCsak Rómeó és Júlia top 10
A ballagások napja volt a szerda ZalaegerszegenMegújul a Lottó Ruhaház épülete a zalaegerszegi Deák térenEgészséges Zalaegerszeg: együttműködési megállapodás az önkormányzat és a kórház közöttHolland kerékpáros tanulmányúton járt Bali ZoltánMásodfokú meteorológiai riasztást adtak ki Zala vármegye területéreMosoly, tehetség, elfogadás – így szólt az idei Esély GálaSzakmai nap a könyvtárak jelenkori kihívásairólOrgona-trombita koncert Zalaegerszegen és NagykapornakonRetro majális, kutya majális, azálea virágzás ZalaegerszegenKönyvtári kihívás az olvasás népszerűsítéséért