Archivum
Új sétány Olában
Bár még nevet nem kapott, mutatós burkolatával a betelepített 1000 növénnyel, köztük 300 tő rózsával látványos színfolttal gazdagodott az olai körforduló. A Hock János–Ebergényi út–Platán sor közötti terülten parkosított teret avattak.

Sok színes virág díszíti
A város nyugati kapujának ezen elhanyagolt, közel 900 négyzetméteres területe gyorsan szemet szúrt Sándor Dénes György képviselőnek, aki Sólyomvári György tervező tanácsaira hagyatkozva kezdte meg a szervezést. Mint mondta, apránként gyűjtötték össze a pénzt (sétánykialakítás 5 millió forint, a parkosítás több mint 1 millió forint volt). A megvalósítás is elkezdődhetett az ő képviselősége alatt, a munka befejezése azonban már utóda, Makovecz Tamás feladata lett. Az avatáson mindketten részt vettek Gyutai Csaba polgármesterrel együtt.
A polgármester üdvözölte a beruházást, mely a Deák Ferenc Városépítő Program keretében valósult meg. Egyúttal köszönetet mondott a megvalósításért ténykedő képviselőknek. Hozzátette, cél, hogy minél több virágos terület legyen Zalaegerszegen, mely otthonosabbá, szebbé teszi a megyeszékhelyt.
A parkosítás mellett új telefonfülke és egy pihenőpad került a térre. A közeljövőben várható az itt lévő, Falumúzeumot jelző, erősen elhasználódott tábla megújítása is (a megyei önkormányzat kezelésében van), addig az Egerszeg Fesztivál programjait hirdető felirat található a helyszínen.

A tér szó szerint is színes, hiszen a piros rózsák mellett kéken virít a talaj. Mint Kovács Dezső, a parkosítást végző cég vezetője elmondta, egy új technológia, a hidrovetés nyomai láthatók. Ez egy tápanyaggal dúsított keverék, mely az alatta lévő fűmag csírázását és növekedését javítja. Bő egy hét alatt várható, hogy a kék tápot zöld fű váltja fel.
A szép látványnak örülnek a környék lakói is, ezt többször is hangoztatták, ahogy azt a reményüket is, hogy mindez nem lesz a rongálók martaléka.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Versenyképesség és hatékonyság - kerekasztal-beszélgetés a kamaránálLezárják a Kossuth Lajos utca Berzsenyi Dániel- és Petőfi utca közötti szakaszátJúlius 21-től szegélycsere Zalaegerszegen, a Budai Nagy Antal utcábanTisza kongresszus Nagykanizsán - ismertették a párt főbb programjaitEgerszeg Kártya átvételMagyar-kínai autóipari fejlesztési és validációs központ létesülhet Zalaegerszegen Kerékpárút épül Bak és Zalaapáti között15 éremmel zárták a legfiatalabb úszók bajnokságát a Zalaco-ZÚK versenyzőiA Leicester City lesz a Zete Fieszta vendégeSzakaszos útzár a zalaegerszegi Kossuth utcában, teljes lezárás a Bajcsy-Zsilinszky téren -
rovatunk hírei
Évfolyamtalálkozó a Pannon EgyetemenMúzeumok Éjszakája 2025Statárium- drámaelőadás a TörvényszékenXXIX. Göcseji Prószafesztivál a Gébárti-tónálÍgy éltünk a '80-as években - kiállítás a Göcseji MúzeumbanKitekintő - Frimmel Gyula grafikusművész kiállításaEsély Gála 2025Kis képek és műhelytitkok - Nemes László kiállításaHorváth Csongor Gergő kiállítása a Liszt-iskolábanMészi 65 - kiállítás a Gönczi Galériában top 10
Nyáron az öntözés miatt ötven százalékkal növekszik a vízfogyasztásBezárt a Club PopUp Underground, kiárusították a készletetTrópusi lepkéket nevel a 10 éves zalaegerszegi fiúIdén is nagy sikerrel rendezték meg a filmzenei koncertetMegújult az Ady utca egyik helyi védettség alatt álló lakóházaNegyven éve végeztek: jubileumi találkozót tartottak PSZF egykori hallgatói Szakaszos útzár a zalaegerszegi Kossuth utcában, teljes lezárás a Bajcsy-Zsilinszky térenLemezfelvétel a Göcseji Falumúzeum Klügel-orgonáján Negyvenéves Zalaegerszeg jelképe, a tulipános szökőkútKomplex népi kézműves alkotótábor a Gébárti-tónál