Archivum
Átadták a felújított főpostát
Befejeződött Zalaegerszeg főpostájának felújítása. A Magyar Posta a rekonstrukcióra mintegy 312 millió forintot fordított, a felújítás mintegy 850 négyzetméter felületet érintett.
Eredeti helyére került a főbejárat
A postahivatal ünnepélyes átadásán Schmidt Pál, a Magyar Posta Zrt. vezérigazgatója hangsúlyozta: fontos, hogy olyan környezet fogadja az ügyfeleket, ahol a hagyományos és a jövő szolgáltatásai egy helyen elérhetők. Szeretnék megőrizni és becsábítani a zalaegerszegieket, akik a megújult ügyféltérben új szolgáltatásokkal is találkozhatnak.
Mint elhangzott, a belső átalakítások mellett a közlekedésszervezés, valamint a műszaki állapot miatt az épület külső változtatására is szükség volt. A homlokzati átalakítást levéltári kutatás és a régi tervek tanulmányozása is segítette. Ezekből kiderült, hogy az 1924-ben felépített épület főbejárata a nyugati főhomlokzaton, középen helyezkedett el. Ezért helyezték át a főbejáratot oda, ahol eredetileg is volt.
Gyutai Csaba, Zalaegerszeg polgármestere örömét fejezte ki, hogy „bár némi csúszással, de elérkezett a felújított posta átadásának a napja, melyet már régóta vártak az itt élők”. Az épületnek várostörténeti jelentősége van, ezért is fontos, hogy az újonnan kialakított, XXI. századi beltérhez, ugyanilyen színvonalú szolgáltatásokat nyújtsanak.
Az ünnepélyes szalagátvágást követően Schmidt Pál és Gyutai Csaba egy közösen aláírt képeslapot adtak fel a létesítmény átadásának emlékére a Bélyegmúzeumnak és a Postamúzeumnak.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Zalaegerszeg és a biciklizés rajzpályázatGondos tervezés- Gondtalan nyaralás! Hogyan fizessünk a nyaralás alatt?Május 7-től partfal helyreállítás kezdődik a Bozsokihegyi úton Másodfokú meteorológiai riasztást adtak ki Zala vármegye területére80.000 forintért kellett meghalnia - Nyitott porták, nyitott szívek - Tavaszi portanyitogató a Zala-völgyébenTöbb zalaegerszegi helyszínen ültettek fát a VG Kft. munkatársaiVáltozik a zalaegerszegi helyi autóbusz-közlekedés április 26-tólA Fidesz-KDNP frakció a legfontosabb közgyűlési döntésekrőlTojáskeresés sok csokival a Göcseji Falumúzeumban -
rovatunk hírei
top 10
A ballagások napja volt a szerda ZalaegerszegenMásodfokú meteorológiai riasztást adtak ki Zala vármegye területéreRetro majális, kutya majális, azálea virágzás ZalaegerszegenA kígyó és az oroszlán címmel jelent meg Szalai Szimonetta első regényeZrínyi és Arany a magyarérettségi feladatai közöttMájus 7-től partfal helyreállítás kezdődik a Bozsokihegyi úton Titkos csalók: Célkeresztben a fiatalokGondos tervezés- Gondtalan nyaralás! Hogyan fizessünk a nyaralás alatt?S.Ö.R. - Shakespeare Összes RövidítveTáncművészet Világnapja - Gálaműsor