Archivum
Japán barátság Zalaegerszegen
A napokban a zalai megyeszékhelyen megalakult a Magyar-Japán Baráti Társaság zalaegerszegi csoportja. A rendezvényen részt vett dr. Vihar Judit, a baráti társaság országos elnöke, és a zalaegerszegi dr. Szigethy István, aki már évek óta tagja az országos baráti társaságnak.
Zalai előadások Japánban
Jelen volt az alakuló ülésen dr. Czoma László, a Helikon Kastálymúzeum igazgatója is, aki jelezte: Keszthelyen kiállítást szerveznek Japánról, melynek a bevételét felajánlják a katasztrófa utáni ország megsegítésére.
A jelenlévőket Vihar Judit tájékoztatta a Magyar-Japán Baráti Társaság történetéről. Az országban több településen mintegy 700 taggal működnek a csoportok, és folyamatosan alakulnak az újak, köztük a zalaegerszegi. Elmondta azt is, hogy a japán testvérszervezeten keresztül az elmúlt évben a tiszai árvíz, és a vörösiszap kármentesítésére Japánból is érkezett adomány. Ezért is döntöttek arról, hogy a japán földrengés áldozatainak megsegítésére számlaszámot nyitnak (11705008- 20498353-00000000 OTP)
Horváth Károly, a Griff Bábszínház igazgatója beszámolt arról, hogy a János vitéz című bábjátékot japán nyelven szeretnék bemutatni Japánban. Tárgyalások folynak arról is, hogy a Hevesi színház A helység kalapácsa című darabot Besenczi Árpád előadásában szintén bemutassák. Farkasi Csilla, a Városi Hangverseny-és Kiállítóterem vezetője a 2011 szeptemberében megrendezésre kerülő japán napok programjáról szólt. Ennek keretében az Art moziban japán filmek vetítésére kerülne sor, keleti harcművészeti és hagyományos japán zenei bemutatóra, haiku konferenciára. Ezen kívül kimonó, legyező és fegyver kiállítást is szerveznek, valamint ételbemutatót.
Dr. Szigethy István a japán szépség kultúráról ejtett szót, megjegyezve: Japánban nincs ellentmondás a legmodernebb technika és a hagyományok ápolása között. Péntek Imre főszerkesztő, a zalaegerszegi csoport szervezője pedig arról tájékoztatott, hogy a szeptemberi rendezvény időszakára a Pannon Tükör haiku összeállítást készít.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Lakossági egészségfelmérés indul Zalaegerszegen2 milliárd forint értékű kutatás-fejlesztési projekt indul ZalaegerszegenMegvannak a ZTE FC következő bajnoki mérkőzéseinek időpontjaiÚj burkolat a Szeliánszky Márta-iskola bejáratánálLégyott Zalaegerszegen - városi sétaHárom bajnoki cím a Zalaszám ZAC szenior atlétáitólAz eladósodás veszélyei- mérlegeljünk körültekintően hitelfelvétel előttÉvnyitó ünnepség a Deák Ferenc TechnikumbanIrodahelyiséget kapott a zalaegerszegi diákönkormányzatGázvezeték-felújítás és útlezárás a zalaegerszegi Mező utcában -
rovatunk hírei
Wolfpack 2025 Makettverseny és KiállításArte vita natura - a 32. GébArt Zalaegerszegi Nemzetközi Művésztelep zárókiállításaÉvfolyamtalálkozó a Pannon EgyetemenMúzeumok Éjszakája 2025Statárium- drámaelőadás a TörvényszékenXXIX. Göcseji Prószafesztivál a Gébárti-tónálÍgy éltünk a '80-as években - kiállítás a Göcseji MúzeumbanKitekintő - Frimmel Gyula grafikusművész kiállításaEsély Gála 2025Kis képek és műhelytitkok - Nemes László kiállítása top 10
Megnyílt a 2025-ös Vadpörkölt és Bor Fesztivál ZalaegerszegenAusztriai rezidensprogramon járt Tóth Norbert képzőművészA székely atyafi és a magyar humor121 éve született Keresztury Dezső, Zalaegerszeg díszpolgáraVadászom! Utamból Kotródj! a Hevesi Sándor SzínházbanÉvnyitó ünnepség a Deák Ferenc TechnikumbanÖtszáz, Keresztury Dezsővel kapcsolatos fotó kerül adatbázisbaFerenczy Béni-díjban részesült Horváth László szobrászművészFelújítják a Hoffhalter utcát ZalaegerszegenVadpörkölt és Borfesztivál - Különleges élmények és jótékonysági pörköltfőzés