Archivum
Maskarás felvonulás Keszthelyen
A XII. keszthelyi karneválon minden eddiginél nagyobb számban mutatták meg magukat és ötletes jelmezeiket gyerekek, felnőttek, egyének, családok, civil szervezetek, barátok, munkatársak, csoportok, óvodák, iskolák, kisebb közösségek is.
Jelmezbál a kastélyban
Mint a szervezőktől megtudtuk: közel hatszázan öltöttek valamilyen maskarát magukra. A rendezvényt szervező Balatoni Borbarát Hölgyek Egyesülete idén is a színes forgatag, a kreatív jelmezek, a játékosság, a jókedv, a télbúcsúztatás céljával szervezte a farsangi karnevált és versenyt, amelyiken a legötletesebb jelmezeket, értékes jutalmakkal díjazták.
A kitűnő időjárási körülmények között bonyolított karneválnak nagy vonzerőt jelentett a Keszthely Térségi Vállalkozói Klub által felajánlott 100 ezer forintos fődíj, illetve az egyéni és csoportos kategóriák pénzjutalma, valamint a számos értékes különdíj. A Festetics-kastélyban idén is jelmezes bál zárta a rendezvényt.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Zalaegerszeg és a biciklizés rajzpályázatGondos tervezés- Gondtalan nyaralás! Hogyan fizessünk a nyaralás alatt?Május 7-től partfal helyreállítás kezdődik a Bozsokihegyi úton Másodfokú meteorológiai riasztást adtak ki Zala vármegye területére80.000 forintért kellett meghalnia - Nyitott porták, nyitott szívek - Tavaszi portanyitogató a Zala-völgyébenTöbb zalaegerszegi helyszínen ültettek fát a VG Kft. munkatársaiVáltozik a zalaegerszegi helyi autóbusz-közlekedés április 26-tólA Fidesz-KDNP frakció a legfontosabb közgyűlési döntésekrőlTojáskeresés sok csokival a Göcseji Falumúzeumban -
rovatunk hírei
Kis képek és műhelytitkok - Nemes László kiállításaHorváth Csongor Gergő kiállítása a Liszt-iskolábanMészi 65 - kiállítás a Gönczi GalériábanBudaházi Tibor jubileumi kiállítása a Göcseji MúzeumbanVárosi Farsang 2025 - ZalaegerszegMágia a műanyag világban - Dana Puhosh tárlataElkezdődik a volt HEMO felújítása„Az én babám lakodalmast játszik” - népviseleti babák kiállításaÉvindító sajtótájékoztató és ajándékozás a levéltárbanTakács Ágnes alkotásaiból nyílt emlékkiállítás top 10
A ballagások napja volt a szerda ZalaegerszegenMásodfokú meteorológiai riasztást adtak ki Zala vármegye területéreRetro majális, kutya majális, azálea virágzás ZalaegerszegenA kígyó és az oroszlán címmel jelent meg Szalai Szimonetta első regényeZrínyi és Arany a magyarérettségi feladatai közöttMájus 7-től partfal helyreállítás kezdődik a Bozsokihegyi úton Titkos csalók: Célkeresztben a fiatalokGondos tervezés- Gondtalan nyaralás! Hogyan fizessünk a nyaralás alatt?Megújul a Lottó Ruhaház épülete a zalaegerszegi Deák térenSikeresen szerepeltek a zalaegerszegi gazdász hallgatók az 37. OTDK-n