Archivum
Ünnepelt a Családi Intézet
Fennállásának 40. évfordulóját ünnepelte a Zalaegerszegi Családi Intézet. A Városi Hangverseny-és Kiállítóteremben ezúttal ifjú párok helyett az anyakönyvvezetők, a rendezvényeken közreműködő szereplők és a technikai dolgozók álltak a rivaldafényben.
Konfetti eső az évforduló alkalmából
Ahogy a jubileumi visszaemlékezésekben elhangzott, nemcsak az ügyfelek családok, hanem a munkatársak, közreműködők, partnerek maguk is szinte családias légkörben dolgoznak, a szónak a legkellemesebb értelmében. A jelenlevők az alkalmazási évtizedek szerinti csoportokban foglaltak helyet, illetve álltak színpadra, hogy a legemlékezetesebb pillanatokat, vidám sztorikat vagy éppen stresszes helyzeteket felidézzék. Így a nagymama korútól az ifjoncig vegyes volt az ünneplők köre, ahogy az egy családnál megszokott is. Többen elmondták, hogy a kollégák nyújtotta barátságok, lelki támasz mellett itt leltek magabiztosságra, esetenként az első szerelemre vagy éppen az első fizetésre is. A csapatot összetartó kapocs 1978 óta Szabó Judit, az intézet vezetője.
- Eleinte csak az esküvők művészeti részét szerveztük, aztán ez a tevékenység az igények alapján egyre inkább kibővült. Ahogy kérték, úgy alakítottuk a repertoárt. A '70-es években ötfős volt a csapatunk, most 50-60 fő körüli, és közel 100 partnerrel dolgozunk. A tevékenységünk fő részét az esküvők adják, ahol az eredeti vers, zene, ének biztosításán túl egészen extra kéréseket is tudunk teljesíteni, mint galamb- vagy lepkeröptetés, gyönyörű autók, világító koktélok vagy gyümölcsszobrászat. A hozzánk forduló pároknál nem tapasztaltunk túlzásokat, a külsőségek erős hangsúlyozását - mondja Szabó Judit majd egy kis statisztikával is szolgál. - Az elmúlt évek alatt 16 helyre költözött az irodánk. Az esküvők mellet névadással, gyászszertartással és Télapó szolgálattal is foglalkozunk. A negyven év alatt 144 999 szolgáltatást biztosítottunk. Az esküvők terén 1977 volt a csúcs év. Akkoriban félóránkénti váltásban zajlottak az esketések. 2008-ban pedig a legkevesebb esküvő kötettett Zalaegerszegen. Május és augusztus adja a legtöbb munkát, melyet inkább hivatásként élünk meg, hiszen másként nem tudnánk szívvel-lélekkel jelen lenni hétvégenként, akár a saját családunk kárára is.
A hangversenyteremben fotók és videofelvételek is segítettek felelevenítetni az elmúlt négy évtized sok szépségét és vidámságát. Aztán következett az ünnepelteket köszöntő galamb- és lufi röptetés, konfetti eső, és óriási torta.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Baloldali ajánlat a választóknak az MSZP részérőlHorgonyt fel, mélyedj el a vitorlásturizmus rejtelmeiben a MATE keszthelyi Georgikon Campusán!Megyei jogú városok jegyzői üléseztek ZalaegerszegenTovábbra sem látogatható a hévízi tófürdő központi épületeEmbercsempészet: Hiába teljesítette a fuvarokat, nem kapta meg a pénztJúnius 3. - Riasztás Zala vármegyérePénzügyi tippek - hogy a nyaralás valóban gondtalanul teljen!Epernapok a zalaegerszegi piaconZalaegerszeg és a biciklizés – rajzpályázat gyerekeknekMegszépül a zalaegerszegi vasútállomással szemközti terület -
rovatunk hírei
Köszöntötték az 500 ezredik ügyfeletA járműipari tesztpálya óriási lehetőségMariska udvar és Tájház Háromcsillagos balatoni strandok ZalábanElismerés, hála és köszönetSötétedés után a múzeumbanLenti Nyári EstékÖnkéntes egyetemisták érkeztek Amerikából Sportpálya és közösségi kert KispálibanMercedes G találkozó Gyenesdiáson top 10
Ismét jótékonysági koncertet ad a Liszt Ferenc VegyeskarÉvadzáró és díjátadó a Hevesi Sándor SzínházbanJúnius 13-án délután megnyílt a 2025-ös EgerszegFesztJúnius 21-én Zalaegerszegen is Múzeumok ÉjszakájaJúnius 3. - Riasztás Zala vármegyéreÁtadták a zalai építészeti nívódíjat és a Zala megye Építészetéért DíjatJúnius 13-tól indul az EgerszegFesztA bomlás virágai és a diktatúra végnapjaiA szezon legjobbjait köszöntötte a vármegyei Kosárlabda SzövetségÍró-olvasó találkozó, majd szünet az Apáczai-tagkönyvtárban