Laza Média
Másodszor is célba érünk!
Másodszor is célba érünk!
2021. október 24. vasárnap, 15:48 - október 25., 00:00
futóverseny, Jótékonysági futás, Koraszülöttmentő és Gyermekintenzív Alapítvány
Másodszor is célba érünk!
– Jótékonysági futás a koraszülöttekért 2021
A Koraszülöttmentő és Gyermekintenzív Alapítvány minden évben megrendezi a “Másodszor is célba érünk!” Jótékonysági futást a koraszülöttekért, amelynek 66 km-es távja a Zalai-dombság vadregényes tájain vezet, Zalaegerszeg és Keszthely között. Célja a jótékonyságon túl a figyelemfelhívás és a közösségépítés.
A futóverseny egyben egy jelkép is: a Koraszülöttmentő és Gyermekintenzív Alapítvány látja el a koraszülöttmentést, Vas és Zala-megyében, valamint Somogy megye egy részén – mentőautója és koraszülöttmentő csapata nap mint nap úton van, hogy életeket mentsen. A Zalaegerszeget Keszthellyel összekötő futással a mentőautó által megtett km-ket szimbolizálják a futók, az önkéntes segítők és a nézők.
Az elmúlt években több száz csapat vett részt az eseményen és olyan hírességek, mint Lubics Szilvia többszörös Sparthatlon győztes, Bicsák Bence olimpikon, vagy Ivan Cudin 100 km-es futó Európa bajnok.
A koraszülött futásnak elengedhetetlen szereplői a kórházi csapatok, akik az elhívatott egészségügyi oldalt képviselik.
Jelentkezzetek a futásra csapatban vagy egyénileg!
A 66 km-es Zalaegerszeg – Keszthely útvonal váltópontjai és résztávjai a következők:
1. Zalaegerszeg – Csács (11 km)
2. Csács-Nemesapáti (10 km)
3. Nemesapáti-Gyűrűs (6 km)
4. Gyűrűs-Kallósd (9 km)
5. Kallósd-Zala Springs Golf Resort (9 km)
6. Zala Springs Golf Resort-Kustány (7 km)
7. Kustány-Egregyi Kápolna (5 km)
8. Egregyi kápolna-Hévíz,Tófürdő (3 km)
9. Hévíz,Tófürdő-71-es út (3 km)
10.71-es út – Keszthely, Fő tér (3 km)
További információk: https://www.koraszulottfutas.hu/
A rendezvény szervezésénél és lebonyolításánál a mindenkor aktuális járványügyi szabályok az irányadóak.
Hivatkozás:
https://www.facebook.com/events/542427363842903
Időpont:
2021. október 24. vasárnap
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
80.000 forintért kellett meghalnia - Nyitott porták, nyitott szívek - Tavaszi portanyitogató a Zala-völgyébenTöbb zalaegerszegi helyszínen ültettek fát a VG Kft. munkatársaiVáltozik a zalaegerszegi helyi autóbusz-közlekedés április 26-tólA Fidesz-KDNP frakció a legfontosabb közgyűlési döntésekrőlTojáskeresés sok csokival a Göcseji FalumúzeumbanZalaegerszeg fejlődött a legdinamikusabban 2014-2024 közöttSzombaton húsvéti piac lesz Zalaegerszegen, sonkakóstolóvalNagypénteken is nyitva lesz a zalaegerszegi VásárcsarnokTöbbször reggelizne a magyar úgy, mint húsvétkor, de nincs rá ideje -
rovatunk hírei
Anyák napja a Göcseji SkanzenbenZALAI ÍZEK NAPJA a Hévízi Termelői PiaconZalaegerszeg Alsóerdei Retro MajálisKutyás beszélgetés II.Tavaszi szomszédoló túra - PetrikeresztúrKis képek és műhelytitkok Nemes László kiállításaHúsvéti fatojás túra ŐrimagyarósdonMűemléki Világnap a Göcseji SkanzenbenKöltészet napja 2025 - Deák Ferenc Megyei és Városi KönyvtárMedvehagyma Napok Csácsbozsokon - Új időpontban! top 10
Változik a zalaegerszegi helyi autóbusz-közlekedés április 26-tólNagypénteken is nyitva lesz a zalaegerszegi VásárcsarnokA gyülekezés alapjog: Zalaegerszegen is demonstrált a MomentumA fiúk körében is népszerű a fodrászat, főleg a barberkedésHorváth Csongor festményei az internet előtti kort idézikPörgős évadzárót kínál a Hotel MentholZalai díjazottak a szombathelyi Szezon tavaszi tárlatonÁprilis 14-től gázvezeték rekonstrukciós munkálatok kezdődnek Zalaegerszegen, a Petőfi utcábanSzombaton húsvéti piac lesz Zalaegerszegen, sonkakóstolóvalNémeth Miklós grafikái ihlették a diákok verseit