2024.04.26., péntek - ErvinZalaegerszeg időjárása

A 2. félidőben jobbak voltak a vendégek

2018. november 04. vasárnap, 07:56
Zalakerámia ZTE KK - Szolnoki Olaj KK 75-96 (28-28, 26-27, 13-25, 8-16). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 2400 néző. Jv.: Kapitány, Praksch, Goda.

ZTE: Ware (8), Thompson (22/6), Gliebov (6), Szabó (13/9), Agafanov (18/6). Csere: Gulyás (4), Kis (2), Bagó (2), Durázi, Papp, Doktor. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Szolnok: Airington (11/6), Vojvoda (12/6), Benke (12/3), Milosevics (18/12), Tóth Á. (6). Csere: Andrics (7), Kovács, Rowsey (17/9), Murphy (10/3), Csák (3/3). Vezetőedző: Dragan Alekszics.

Vojvoda perceivel kezdődött a találkozó. A vendégek játékosa pontokat szerzett, valamint „gólpasszokat” adott. (4. p.: 7-11). Benke, a ZTE volt játékosa nagy elánnal játszott, négy perc után már hét pontnál járt. A Szolnok pontosabban dobta a 3 pontosokat, ellépett a ZTE-től.(8. p.: 18-28). A hazai időkérés használt, a ZTE két perc alatt felzárkózott légiósai révén.(10. p.:28-28). A második tíz perc elején fej-fej mellett haladt a két csapat. Aztán ahogyan a zalaiaknál három fiatal is a pályán volt, ezt a Szolnok rögtön kihasználta (25. p.: 32-41). A vendégek ebben az időszakban támadásban jobbak voltak. Bencze Tamás ismét időt kért, majd Szabó két három pontost is bevágott. A ZTE ismét visszajött a mérkőzésbe (19. p.. 50-51). A negyed hajrájában kosárváltások, és semmi nem dőlt, el a bajnok előnye mindössze egy pont.

Fordulás után egy ideig fej-fej mellett haladt a két csapat (24. p.: 57-57). Agafanov duplája után hosszú idő után vezetett a ZTE. (59-57). A hátra lévő hat perc a vendégeké volt. A ZTE kezdő ötöse kezdett fáradni, addigi pontgyárosának, Thompsonnak kísérletei sem értek célba. A vendég Szolnok könnyedén húzott el, mert támadásban jobb volt ellenfelénél. Hiába kért időt Bencze Tamás, harmadszor már nem sikerült a tíz pont hátráynról visszajönnie a ZTE-nek. (28. p.: 65-75). A záró negyed elején három percen át nem dobtak pontot a csapatok. A vendégek egy 3 pontossal törték meg a „kosárcsendet”. A ZTE négy perc után szerezte első kosarát. A negyed közepére húsz pont előnyre tette szert a bajnok és biztosan nyerte a találkozót.

A ZTE ezúttal is az első félidőben játszott jól. Szünet után, ahogy elfáradtak rutinos játékosai, úgy esett vissza a támadójátéka. A fiatalok támadásban ezúttal is keveset tudtak hozzá tenni a csapat játékához..

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Elfáradtunk. Gratulálok a Szolnoknak. Számunkra, főleg fiataljainknak, ez a ritmus még ismeretlen.

Dragan Alekszics, a Szolnok vezetőedzője: - Az első félidőben a ZTE könyörtelenül megbüntette hibáinkat. A második félidőre elfáradt a hazai csapat, fizikálisan felőröltük őket.